“Mad Max: Wasteland çalışmaları başladı”

Mad Max: Fury Road filminin ön bölümü The Wasteland'in çalışmalarına başlandığı iddia edildi. Yeni filmin de George Miller tarafından yönetilmesi bekleniyor

Haber Özeti

Tam Sürüm

Charlize Theron’un “Mad Max: Fury Road” filmindeki Furiosa rolü o kadar dikkat çekici ki çoğu insan hikayenin asıl kahramanının o olduğunu düşünüyor. O yüzden, yeni filmin Tom Hardy’nin canlandırdığı Max karakterinden ziyade Furiosa karakteri etrafında şekilleneceği düşünülüyor. Avustralya’da yayınlanan Herald Sun gazetesinin haberine göre Mad Max’in ön bölümünün çalışmalarına başlandı.

Ancak haberdeki birkaç detay şüphe uyandırıyor. Örneğin yönetmen George Miller’ın bir kez daha Mad Max filmi yönetip yönetmeyeceği şüpheli. Çünkü Avustralyalı yönetmen, bir başka Mad Max filmi çekmeden önce başka bir yapımda çalışmak istediğini belirtmişti.

Çekimler yıl sonunda başlayacak

The Herald Sun’ın yaptığı habere göre, ön bölüm Yeni Güney Galler’deki Broken Hill bölgesi ve civarında çekilecek. Çekimlerin en geç bu yılın sonlarına doğru başlaması planlanıyor. Senaryonun, Oscar ödüllü Charlize Theron tarafından canlandırılan, Furiosa karakterinin geçmişine odaklanacağı söyleniyor.

Dünya çapında 378 milyon dolar hasılat yapan “Mad Max: Fury Road” filmi seyircilerden ziyade eleştirmenler ve film sektörü tarafından büyük ilgi görmüştü. George Miller’ın başarılı ürünü, En İyi Film ve En İyi Yönetmen dalları dahil olmak üzere 10 dalda Oscar’a aday gösterilmiş, genellikle teknik dallarda toplamda 6 Oscar kazanmıştı.

Kaynak: Indie Wire

Mad Max: Fury Road filminde, asıl kahraman Max’ten ziyade Furiosa karakterinin üzerinde durulduğu için genellikle hikayenin asıl kahramanının o olduğunu düşünülüyor. Avustralya’da yayınlanan Herald Sun adlı gazetenin haberine göre Mad Max: Fury Road’un ön bölümü olan Mad Max: The Wasteland şu anda yapım aşamasında. Filmin yönetmenliğini bir kez daha George Miller’ın üstleneceği söyleniyor.

1 Yorum

  • en iyi film ve yönetmen ödüllerini kazanmamıştı hatırladığım kadarı ile …

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği