Evden maç izlemenin en keyifli hali

Sanal gerçeklik uygulaması LiveLike sayesinde herkes kendi evinde otururken arkadaşlarınızla stadyumdaymış gibi maç izleyebiliyorsunuz.
  • Sanal gerçeklik uygulaması LiveLike spor karşılaşmalarını, arkadaşlarınızla stadyuma gitmiş gibi izlemenize imkan sağlıyor.
  • Şimdilik sadece Samsung Gear VR ile çalışan uygulama yakında diğer sanal gerçeklik platformlarıyla da uyumlu olacak.

indir

Pek çok sporsever için bir karşılaşmayı izlemenin en güzel yanı takımınızın taraftarlarıyla birlikte o deneyimi paylaşmaktır. LiveLike sanal gerçeklik platformu, evde maç izleme deneyimini sanal bir stadyuma taşıyarak arkadaşlarınızla birlikte maç izlemenizi sağlayacak.

Bunun için öncelikle kullanıcıların uygulamayı indirip yeni bir stadyum oluşturması gerekiyor. Daha sonra herkes kendine bir avatar seçiyor ve arkadaşlar sanal ortamınıza davet ediliyor. Herkes sanal gerçeklik gözlüklerini takıyor ve maç başlıyor. Maç sırasında diğer kullanıcılarla sohbet edip maçın istatistiklerini ve önemli pozisyonların tekrarlarını gözden geçirebiliyorsunuz. İsterseniz karşılaşmayı farklı açılardan da izleyebiliyorsunuz.

Şimdilik sadece Samsung Gear VR ile uyumlu uygulama yakında Oculus Rift, HTC Vive ve Google Cardboard VR ile de uyumlu olacak. Manchester City kulübünün işbirliğiyle uygulamanın bir demo versiyonu oluşturuldu ancak uygulama bu yılın sonunda piyasaya çıkmadan önce yeni özelliklerin eklenmesi bekleniyor.

LiveLike VR’ın en önemli özelliği yayıncı kuruluşun hiçbir ek yatırım yapmaya ihtiyaç duymaması. Maçların canlı izlenebilmesi için yayıncı kuruluşun sadece geniş açılı kameralarının birinden görüntüyü LiveLike’a göndermesi gerekiyor. LiveLike canlı spor yayını üzerinden tanıtımını yapıyor ancak, konser ya da tiyatro gibi, tüm canlı etkinlikler bir kamera ile LiveLike’a gönderilerek evden çıkmaya gerek kalmadan, oradaymış gibi izlenebilir.

Girişimin öyküsünü ve demosunu kurucu ekibinin TechCrunch sunumundan izleyebilirsiniz (demonun sonunda yatırımcıların soru-cevapları da ilgiye değer).

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği