‘Mac adamı’ artık Huawei adına çalışıyor

2006-2009 arasında 'Get a Mac' (Bir Mac al) reklamlarında yer alan Justin Long, Huawei ile yeni Android akıllı telefon kampanyası konusunda anlaştı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Çin’in birinci, dünyanın üçüncü en büyük akıllı telefon üreticisi Huawei ABD pazarına görkemli bir giriş yapmak istiyor. Çinli teknoloji devi, 2006-2009 arasında ‘Get a Mac‘ (Bir Mac al) reklamlarında yer alan Justin Long ile yeni Android akıllı telefon kampanyası konusunda anlaştı. Campaign US’e göre Huawei, Long’u daha önce Apple ile yaptığı çalışmadan dolayı tercih etti.

‘The Interview’ (iş görüşmesi) olarak adlandırılan yeni videoda Long, Mate 9 modeli Android telefonile iş görüşmesinde bulunan bir adayı canlandırıyor. Videoda Mate 9, kendi reklamlarını yönetecek kişiyi seçerken görülüyor. Videoda geçen “Teknoloji alanında bir çok deneyimim oldu” cümlesi, izleyicilere Long’un Apple ile çektiği reklamları hatırlatıyor.

Huawei Mate 9 reklam kampanyasını düzenleyen reklam ajansı Blast Radius‘un yöneticisi Jessica Grizzel, Campaign US’e yaptığı açıklamada, Huawei’nin orijinal konseptinde Long’un Apple’daki eski rolü hakkında daha net bir şekilde konuştuğunu söyledi. Ancak Long, şirketi bu ilişkiyi sadece ima etmeye ikna etti. Grizzel “Justin’in Apple’daki geçmişi, videolara hoş bir alt metin katıyor ve Huawei’nin pazardaki konumunu da güzel bir şekilde temsil ediyor.” şeklinde konuştu.

Eğlenceli ve bilgilendirici

60 saniyelik eğlenceli video, Mate 9’un güçlü yanlarını göstermekte de oldukça başarılı. “Akıllısın, verimlisin, şarj olmadan iki gün dayanabiliyorsun. Ben etkileyici diye buna derim.” diyerek Mate 9’u öven Long, Alexa’ya ‘Al’ diye seslenmek istediğinde ise dijital asistan Long’u “Benim adım Alexa” diye düzeltiyor.

Bir zamanlar Apple’ın rakibi PC’yi alay edercesine eleştiren Long’un şu anda Apple’ın bir numaralı rakibi Android adına çalışması da zaman içinde rollerin nasıl değiştiğini gösteriyor.

Kaynak: Mashable

Huawei ABD pazarına görkemli bir giriş yapmak istiyor. Çinli teknoloji devi, 2006-2009 arasında 'Get a Mac' (Bir Mac al) reklamlarında yer alan Justin Long ile yeni Android akıllı telefon kampanyası konusunda anlaştı. 'The Interview' (iş görüşmesi) olarak adlandırılan yeni videoda Long, Mate 9 modeli Android telefon ile iş görüşmesinde bulunan bir adayı canlandırıyor. Videoda Mate 9, kendi reklamlarında görev alacak kişiyi seçerken görülüyor. Videoda geçen "Teknoloji alanında bir çok deneyimim oldu" cümlesi, izleyicilere Long'un Apple ile çektiği reklamları hatırlatıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=Y12giLyAbYM

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği