Litecoin kurucusunun pişmanlığı

Litecoin kurucusu Charlie Lee, bir YouTube kanalındaki röportajında 'samimi' açıklamalarda bulundu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Kripto para birimi Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee Aralık ayında elinde tuttuğu Litecoin’lerin tamamını satmıştı. Ama Youtube üzerinden yaptığı açıklamada bu satış konusunda bazı pişmanlıkları olduğunu ima etti.

Eski bir Google ve Coinbase çalışanı olan geliştirici Charlie Lee, 2011 yılında Bitcoin’e daha hızlı ve daha ucuz bir alternatif olarak Litecoin’i yarattı. CoinMarketCap.com verilerine göre Litecoin 10 milyar Dolar’lık bir piyasa hacmine sahip ve bu borsalarda işlem gören altıncı büyük kripto para birimi.

Kripto para birimini ve benimsenmesini destekleyen Litecoin Vakfı‘nın başkanlığına devam ediyor.

Litecoin şu anda, Lee’nin sattığı birim başına yaklaşık 322 Dolar’lık fiyatın çok altında, 180 Dolar seviyesinde. Düşüş, Aralık ayındaki zirveden bu yana büyük ölçüde yarıya inen geniş kripto para piyasası ile aynı çizgide.

Aslında çok fazla Litecoin’i olmadığını belirten Lee “Satıştaki Litecoin miktarı aslında piyasayı etkilemiyordu, ama bence insanlar piyasayı düşürebileceğimi düşünüyorlardı. Mesela Satoshi Nakamoto (Bitcoin’in yaratıcısı), 1 milyon Bitcoin’e sahip ve eğer satmaya karar verirse, piyasayı gerçekten çökertebilir” diyor.

Kaynak: Businessinsider

Şu anda 10 Milyar Dolar ile en büyük hacimli altıncı kripto para konumunda bulunan Litecoin'in yaratıcısı Charlie Lee geçtiğimiz Aralık ayında elinde bulunan Litecoin'lerin tamamını satmıştı. YouTube'da yayınlanan bir ropörtajda ise kararının şimdilik doğru olduğunu ama Litecoin'in hala gidecek yolu olduğunu söyledi. Bu ifadeleri kripto para çevrelerince pişmanlık iması olarak algılandı. Lee halen Litecoin Vakfı'nda yöneticilik yapıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği