Lenovo katlanan tabletini tanıttı

Lenovo, üçüncüsü düzenlenen Lenovo Tech World'de ikiye katlanarak telefon boyutuna gelebilen Lenovo Folio adlı tabletini tanıttı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Lenovo, tanıttığı katlanabilir ekranlı tablet ile kullanıcıları şaşırtmaya devam ediyor. Çin teknoloji devi, geçtiğimiz hafta üçüncüsü gerçekleşen yıllık Lenovo Tech World’de Lenovo Folio’yu tanıttı. Lenovo Folio, ikiye katlanarak telefon boyutuna gelen bir tablet. Fazla heveslenmeden, Lenovo Folio’nun bir konsept cihaz olduğunu bilmekte fayda var. Yani cihazın yakın zamanda satışa sunulması pek mümkün görünmüyor. Yine de bu durum cihazın çok etkileyici olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Tablet 1920 x 1440 çözünürlüklü 7,8 inç ekrana ve Qualcomm Snapdragon 800 işlemciye sahip. Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle çalışıyor. 2017’nin en iyi performansına sahip değil fakat zaten cihazı özel kılan şey ekranının katlanabiliyor olması. Tablet katlandığında cebinize rahatça sığabilecek on santimlik bir telefon haline geliyor.

Başka şirketler de çalışıyor

Kullanıcı arabirimi otomatik olarak sanki iki ekran varmış gibi ayarlanıyor. Lenovo, katlanarak telefon boyutuna gelen tabletler üzerine çalışan tek şirket değil. Samsung ve Oppo da yıllardır aynı konsept üzerine çalışmalar yürütüyor. Samsung’un ‘Galaxy X’ kod adlı katlanabilir telefonunun bu yılın sonunda piyasaya sunulacağı söyleniyordu fakat üretimle ilgili sebeplerden telefonun satışı 2019 yılına kadar ertelendi.

Kaynak: Mashable

Geçtiğimiz hafta üçüncüsü düzenlenen Lenoco Tech World'de ikiye katlanarak telefon boyutuna gelen Lenovo Folio adlı tablet tanıtıldı. Lenovo Folio 7,8 inçlik ekrana ve Qualcomm Snapdragon 800 işlemciye sahip. Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle çalışıyor. Fakat konsept cihazı olduğu için yakın zamanda satışa sunulması mümkün görünmüyor. Katlanabilen cihazlar üzerine çalışan tek şirket Lenovo değil. Samsung ve Oppo gibi şirketler de yıllardır bu konsept üzerine çalışmalar yapıyor.

1 Yorum

  • vay canına artık birçok alanda insanlar takılabilir veya giyilebilir teknoloji hayatlarına sokmasına az kaldı. artık bir tablet ile bütün cüzdan saat telefon gibi şeylere elveda edeceğiz :)

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği