Küba’da mobil internet dönemi başlıyor

Küba yönetimi Salı günü yaptığı açıklamada vatandaşlarına bu hafta mobil cihazları üzerinden sınırsız 3G internet erişimi sunacağını belirtti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Küba yönetimi Salı günü yaptığı açıklamada vatandaşlarına bu hafta mobil cihazları üzerinden sınırsız 3G internet erişimi sunacağını belirtti. Bu hizmet daha önce sadece bazı turistik bölgelerde ve devlet binalarında kullanılabilen bir ayrıcalıktı.

Komünist ülkede kablosuz internet hizmetleri hep kısıtlıydı ve ülke dünyanın en düşük internet kullanım oranlarından birine sahipti. Ancak ABD Başkanı Barack Obama’nın 2014’te ülkeyle diplomatik ilişkileri yeniden başlatması ile birlikte adada teknoloji hızla gelişti. Kübalılar geçmişte telefonlarında sadece devlet tarafından yürütülen e-posta hizmetini kullanabiliyordu.

Yeni veri paketleri, ülkedeki vatandaşların devletten aldıkları maaşlarla satın alması için çok pahalı olabilir. Bu yüzden, hizmet sunulsa bile kullanımı sınırlı kalabilir.

Kaynak: Axios

Küba yönetimi Salı günü yaptığı açıklamada vatandaşlarına bu hafta mobil cihazları üzerinden sınırsız 3G internet erişimi sunacağını belirtti. Bu hizmet daha önce sadece bazı turistik bölgelerde ve devlet binalarında kullanılabilen bir ayrıcalıktı. Kübalılar geçmişte telefonlarında sadece devlet tarafından yürütülen e-posta hizmetini kullanabiliyordu.Bir yanıt

  1. nonotior avatarı
    nonotior

    Yurdum sosyalisti bu habere de “Ama tıp çok gelişmiş orda abi Küba sandığınız gibi değil size yanlış anlatılıyor” diyecek.

Yorumunuz: