Kripto paralar beyaz perde ile buluşmaya hazırlanıyor

Crypto adlı filmin yeni yayınlanan fragmanına bakarak şunu söylemek mümkün: "Film o kadar kötü ki sırf bu yüzden izlemeye değer." 

Haber Özeti

Tam Sürüm

Kripto paralar, internetin yeni versiyonu olmayabilir ama 2019’daki filmler bu teknolojiye, 90’lardaki internet siteleri gibi davranmayı seviyor. Crypto adlı filmin yeni yayınlanan fragmanında Kurt Russell, Alexis Bledel ve Luke Hemsworth (Thor değil. Açlık Oyunları’ndaki de değil. WestWorld’de oynayan kardeş) yer alıyor. Fragmana bakarak şunu söylemek mümkün: “Film o kadar kötü ki sırf bu yüzden izlemeye değer.”

Filmde suçluların bilgisayarlarında “Bitcoin ödemeleri” ve “rüşvetler” diye klasörler var. (Hangimiz işlediğimiz suçları bilgisayarımızda düzenli bir şekilde dosyalamıyoruz ki?). Ayrıca fragmanda peçeteye yazılmış gizli bir mesajda şunlar görülüyor: “HADİ KONUŞALIM KOVBOY” ve “Aynasızlar=Huzur içinde yatsınlar”.

Bitcoin, kara para aklama, Ruslar ve çiftçiler!

Fragmana bakıp filmin hikayesini anlamak zor ama sanki kafası karışmış bir kripto para tacirinin birkaç gün uykusuz kalınca aklına gelebilecek bir senaryo gibi duruyor.

Hemsworth filmde genç bir kara para aklamayla mücadele dedektifini oynuyor. Böyle bir mesleği bir aksiyon kahramanı haline getiren ilk film bu olabilir. New York’ta çalışan dedektif bir yolsuzluk ağını ortaya çıkarıyor. Bu ağda Bitcoin, kara para aklama, Ruslar, (nedense) çiftçiler ve Kurt Russell bulunuyor.

Fragmanın sloganı şu: “Korku en büyük para birimidir.”

Yönetmen çok tecrübeli sayılmaz

Crypto’nun yönetmeni John Stalberg Jr. IMDb’ye göre daha önce sadece 2010’da yayınlanan bir gençlik filmini yönetmiş. Bir lisede geçen o filmin adı da High School (Lise). Demek ki başlığın filmi net bir şekilde anlatmasından hoşlanıyor. Stalberg Jr. ayrıca başka filmlerde kamera arkasındaki başka rollerde yer almış. 1996’da görev aldığı bir aksiyon filminde ise Kurt Russell yine baş roldeymiş.

Crypto 12 Nisan’da sinemalarda ve talep üzerine video platformlarında izlenebilecek.

Kaynak: Motherboard

Kripto paralar, internetin yeni versiyonu olmayabilir ama 2019'daki filmler bu teknolojiye, 90'lardaki internet siteleri gibi davranmayı seviyor. Crypto adlı filmin yeni yayınlanan fragmanında Kurt Russell, Alexis Bledel ve Luke Hemsworth yer alıyor. Fragmana bakarak şunu söylemek mümkün: "Film o kadar kötü ki sırf bu yüzden izlemeye değer." Crypto 12 Nisan'da gösterime girecek.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği