Konfederasyon Kupası’nda nakit paraya gerek yok

Visa UK NFC Payment
Visa, FIFA'yla yaptığı bir ortaklık anlaşmasıyla, Konfederasyon Kupası statlarına en yeni ve gelişmiş ödeme yöntemlerinin yerleştirileceğini açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Visa, yaklaşan FIFA Konfederasyon Kupası‘nda ödeme yapmayı çok daha kolay bir hale getirmeye hazırlanıyor. Şirket FIFA’yla yaptığı bir ortaklık anlaşmasıyla, Konfederasyon Kupası statlarına en yeni ve gelişmiş ödeme yöntemlerinin yerleştirileceğini açıkladı. Bu uygulama bin 600 adet ödeme terminali ve 120 mobil ödeme noktasından oluşuyor.

Burada amaç, nakitsiz bir deneyim sunmak. Tabii, kolay ödeme yapabilen taraftarların daha fazla içecek ve hediyelik eşya alacağı da düşünülüyor.

Güncellemeler sayesinde futbol maçlarında yapılacak alışverişlerde, ödemelerin şekli değişecek. Visa ayrıca, bu yılki Konfederasyon Kupası’nın resmi sponsoru Rus bankası Alfa-Bank ile de iş birliği yapıyor. Bu anlaşma ile birlikte Visa’nın yakın alan iletişimi tabanlı ödeme sistemini kullanabilen ve müşteri tarafından yeniden para yüklenebilen bir kol bandı da kullanıma sunulacak. Müşteriler tüm alışverişlerini bu bantla yapabilecek. Belki Apple Pay ya da Android Pay ile ödeme yapan kullanıcılar için bu bant gereksiz olabilir ama böyle bir ödeme yöntemi bulunmayanlar için ideal bir çözüm.

Taraftarların maça odaklanmasını sağlayacak

Visa Rusya Ülke Sorumlusu Ekaterina Petelina “Taraftarlara en yenilikçi ödeme deneyimlerini getirdiğimiz ve etkinliğin nakitsiz bir şekilde yapılmasına imkan sağladığımız için heyecanlıyız. Taraftarların buraya maç için geldiğinin farkındayız. Bu yüzden basit ödeme yöntemleri, onların bir an önce koltuklarına geri dönmelerini ve maça odaklanmalarını sağlayacağı için değerli.” dedi.

Visa bu değişikliği gerçekleştiren şirket gibi görünse de aslında tüm dünya yavaş yavaş nakitsiz bir hale gelmeye başlıyor. Yakın gelecekte, cebimizde nakit para taşımak geçmişte kalmış bir davranış olacak. Apple Pay ve Android Pay gibi sistemler daha hızlı olabilir ancak yavaş ve emin adımlarla nakitsiz sistem tüm dünyaya yayılıyor.

Kaynak: Digital Trends

Visa, yaklaşan FIFA Konfederasyon Kupası'nda ödeme yapmayı çok daha kolay bir hale getirmeye hazırlanıyor. Şirket FIFA'yla yaptığı bir ortaklık anlaşmasıyla, Konfederasyon Kupası statlarına en yeni ve gelişmiş ödeme yöntemlerinin yerleştirileceğini açıkladı. Bu uygulama bin 600 adet ödeme terminali ve 120 mobil ödeme noktasından oluşuyor. Burada amaç, nakitsiz bir deneyim sunmak. Tabii, kolay ödeme yapabilen taraftarların daha fazla içecek ve hediyelik eşya alacağı da düşünülüyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği