Komünist belediye bal satacak

Türkiye'nin ilk komünist belediyesi olan Ovacık Belediyesi, bölgedeki arıcıların doğal yollarla ürettiği balları tüm Türkiye'ye satacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

2014 yerel seçimlerinde, Tunceli’nin Ovacık ilçesinde Türkiye Komünist Partisi’nden Fatih Mehmet Maçoğlu, belediye başkanı olarak seçilmişti. Türk siyasi tarihinde bir ilk olan bu durumun sonuçları herkes tarafından merakla bekleniyordu.

Geçtiğimiz dönemde belediyeye ait arazilerde nohut ve fasulye üretip satan komünist yönetim, bu ürünlerin satışından elde ettiği gelirlerle, ihtiyaç sahibi ailelere yardımda bulunmuş ve ilçedeki öğrencilere burs vermeye başlamıştı.

Nohut ve fasulyeden sonra ‘komünist bal’

Kamuoyunda ‘komünist fasulye’ ve ‘komünist nohut’ olarak bahsedilen bu ürünler büyük ilgi çekmişti. Tüm ülkede adeta bir sosyal deney gibi izlenen Ovacık belediyesi, nohut ve fasulyenin ardından şimdi de ‘komünist bal’ üretti. Bölgede, tamamen organik yöntemlerle bal üreticiliği yaptığı tespit edilen 40 bal üreticisinin ürünleri, internet üzerinden satışa sunulacak.

Tunceli Arıcılar Birliği ile ortak olarak yürütülen proje kapsamında bölgedeki arıcıların gelirlerinin artırılması ve katkısız balların tüm Türkiye’ye sunulması amaçlanıyor. Proje ile ilgili konuşan Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, geçen sene üretilen ürünleri alanların “Komünist fasulye, nohut aldık” dediklerini, bu yıl da ‘komünist bal’ın literatüre kazandırılacağını söyledi.

Maçoğlu “Bu doğal balı tadanlar, muhtemeldir hem bizim tadımızı alacaklar, hem komünistleşecekler” dedi. Maçoğlu’nun arıcılarla birlikte çalışırken çekilen bir fotoğrafı Twitter’da kendi adına açılan bir hesap üzerinden paylaşıldı. Maçoğlu’nun giydiği arıcı kıyafetini astronot kıyafetine benzeten tweet binlerce kez beğenildi.

https://twitter.com/ComunistBaskan/status/773205006191296516

Ovacık Belediyesi, önceki dönemlerde de komünist belediye başkanının ilçede ücretsiz ulaşım hizmeti sağlaması ve şeffaflık sembolü olarak belediye binasının kapısını kaldırtması ile adından söz ettirmişti.

Kaynak: DHA

2014 yılından beri hizmet veren Türkiye'nin ilk komünist belediyesi, komünist nohut ve fasulyeden sonra 'komünist bal' satışına başlıyor. Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu bu balın tadına bakanların komünizmi de tadacaklarını ve komünistleşeceklerini söylüyor.

10 Yorum

 • Hocam şimdi buda komünizm , Kuzey Kore, Çin gibi baskıcı ülkelerin uygulamış oldukları yönetim şeklide komünizm. Arada ki fark ne oluyor anlamadım.

  • Bu komünist bir yapilanma degilki, aldigi paralarla iyi bir sey yapmaya calisan, demokrat bir belediyeci olarak calisiyor. Komünist bir ülkede kendine ait sirketin olamaz, kendine ait kazancin olamaz, (esitigi bozacak sekilde) bireyci olamazsin gibi sacmaliklar var.

    • Yeterince poltik ve ekonomik politikalari bilecek alt yapim var, ne oldugunu, neleri vaat ettigini ve neleri vaat ederek yok ettigini gayet iyi biliyorum. Gerci Türkiye’de insanlarin cogu her seyi bildikleri icin dünya lideri tarafindan yönetiliyorlar… :D

 • Yalniz komünist gibi degilde, daha cok yerel kalkinmaya saglamaya calisan bir demokrat gibi davraniyor, ki bunu genel anlamda her belediye yapabilir.

 • Serdar bey, linkini verdiğiniz tivitır hesabı ve hesapları bulunmamaktadır. Bu konuda Ovacık Belediyesinin twitter hesabından açıklama yapılmıştı.
  Parodi ve takipçi kasmaya çalışılan hesaplar bunlar. (Sizin paylaştığınız hesabın ilk tiviti diğer hesabımdan tivit atamıyorum dediğine dikkat çekmek lazım.)

  Gözünüzden kaçmış olabileceğini düşünerek yazmak istedim.

  https://twitter.com/OvacikBelediye/status/621657628486320128

 • Bu adamın yönettiği gibi tüm belediyeler yönetilse keşke ekonomik kalkınma yaşarız yemin ediyorum sosyalistler her zaman candır

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği