Kobo, uygulamalarına sesli kitapları ekledi

Dünya çapında 190 ülkeye e-kitap okuyucu ve e-kitap servisi sunan Kobo, iOS ve Android uygulamalarına sesli kitap hizmeti ekleyeceğini açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

2009 yılında Kanada’nın Toronto şehrinde kurulan Kobo şirketi, e-kitap hizmeti sağlayan bir firma. Kobo, 2011 yılında Rakuten tarafından satın alındı. Rakuten Kobo, yakın zamanda yaptığı bir duyuru ile iOS ve Android e-kitap uygulamalarına sesli kitaplar ekleyeceğini belirtti. Böylece sesli kitap severlerin seçeneği artmış oldu. Sesli kitaplar iki şekilde satın alınabilecek: tek tek ya da ayda 10 Dolar’lık bir abonelik ile. Bu yeni hizmet 6 Eylül’de Kanada, ABD, Birleşik Krallık, Avustralya ve Yeni Zelanda’da uygulamaya girdi.

Kobo, Amazon’un e-kitap hizmetleri kadar bilinmese de dünya çapındaki bilinirliği oldukça yüksek. Şirketin verilerine göre Kobo, dünya çapında 190 ülkeye e-kitap okuyucu ve e-kitap servisleri sunuyor. Ayrıca 5 milyon e-kitabın olduğu bir kütüphaneye sahip. Şirket indirimli e-kitaplara da erişim sunuyor.

Yeni sunulan sesli kitap hizmeti sadece mobil uygulamada kullanılacak. O yüzden Kobo’nun herhangi bir e-kitap okuyucusundan sesli kitap dinlemeyi beklemeyin. Başlangıçta kaç tane sesli kitap sunulacağına dair henüz bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: The Verge

Dünya çapında 190 ülkeye e-kitap okuyucu ve e-kitap servisi sunan Kobo, iOS ve Android uygulamalarına sesli kitap hizmeti ekleyeceğini açıkladı. Sesli kitaplar iki şekilde satın alınabilecek: tek tek ya da ayda 10 Dolar'lık bir abonelik ile. Bu yeni hizmet 6 Eylül'de Kanada, ABD, Birleşik Krallık, Avustralya ve Yeni Zelanda'da uygulamaya girdi. Yeni sunulan sesli kitap hizmeti sadece mobil uygulamada kullanılacak. O yüzden Kobo'nun herhangi bir e-kitap okuyucusundan sesli kitap dinlemeyi beklemeyin. Başlangıçta kaç tane sesli kitap sunulacağına dair henüz bir açıklama yapılmadı.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği