E-kitap okuyucuda üst çıta: Aura One

Kobo şirketi tarafından üretilen Aura One adlı e-kitap okuyucu, geniş ekranı, suya dayanıklı yapısı ve geniş e-kitap kütüphanesiyle dikkat çekiyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Elektronik kitap okuyucu (e-reader) şirketi Kobo, Aura One adlı yeni cihazını tanıttı. Cihazın 7,8 inçlik e-mürekkep ekranı, Kindle gibi muadillerinin 6 inçlik ekranından çok daha büyük. Aura One daha büyük ekranına rağmen sadece 230 gram ağırlığında. Cihazın kalınlığı ise 6,9 milimetre.

Suya dayanıklı

Öncül model Auro H2O adından da anlaşılacağı gibi suya dayanıklıydı. Yeni model de bu yoldan ilerliyor. [inlinetweet prefix=”” tweeter=”” suffix=””]Yeni e-kitap okuyucu Auro One 2 metrelik suyun altında 1 saate kadar kalabiliyor.[/inlinetweet] Yani havuz kenarında ya da küvette e-kitap okumak isteyenlerin sudan çekinmesine gerek yok.

Uyumaya yardımcı oluyor

Kobo Aura One’ın bir başka yeniliği de arka ışığı değiştirebilmesi. Elektronik cihazların beyaz/mavi ışığı kullanıcıların uyku hormonu melatonin salgılamasını engellediği için uyumalarına engel oluyor. Aura One, iOS 9,3 ile birlikte Apple cihazlarına gelen Night Shift moduna benzer bir şekilde, kullanıcının uyku saatine göre ekran ışığını daha sıcak renklere ayarlayarak kullanıcıyı uykuya hazırlayabiliyor.

Geniş e-kitap kütüphanesi

E-kitap okuyucuları için en önemli noktalardan birisi de geniş bir kütüphaneye erişebilmek. Geçen yıl Kobo’nun ana şirketi Rakuten tarafından satın alınan Overdrive e-kitap kütüphanesi, Kobo kullanıcılarına geniş kitap seçenekleri sunuyor. Ayrıca cihazın 8 GB’lık hafızasını da e-kitap arşivinizle doldurabilirsiniz.

Aura One’ın bataryasının bir aya kadar dayanabildiği ifade ediliyor. Cihaz 6 Eylül’den itibaren ABD’de 229 dolardan satışa sunulacak.

BONUS BİLGİ: Türkiye’de Kobo serisi e-kitap okuyucular D&R tarafından pazarlanıyor ancak Aura One modeliyle ilgili henüz açıklanmış bir satış bedeli bulunmuyor.
Kaynak: TechTimes

Kobo'nun yeni e-kitap okuyucusu Aura One 7,8 inçlik ekranıyla rahat kullanım sağlıyor. Cihaz 2 metre suyun altında 1 saate kadar kalabiliyor. Ayrıca beyaz ekranın kullanıcıların uykusunu kaçırmaması için cihazın ekran aydınlatması değişebiliyor. Aura One kullanıcıları, dünyanın en geniş e-kitap kütüphanelerinden biri olan Overdrive'a erişebiliyor. Şarjı bir ay boyunca dayanan cihaz Türkiye'de 650 liradan satışa sunulacak.

1 Yorum

  • Pocket (getpocket.com) hesabınıza eklediğiniz makaleler kablosuz ağ üzerinden cihazla eşitleniyor. Bu cihazın en ayırdedici özelliklerinden biri.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği