Kiwano’nun tek-tekeri güncellendi

Kiwano'nun yeni elektrikli tek-teker scooter modeli KO1+ yeni özellikleriyle beraber piyasaya çıktı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Kiwano’nun Segway ve Solowheel arası elektrikli tek-teker scooter modeli KO1, 2017 yılında piyasaya sürüldüğünde 32 km menzile ve en yüksek 32 km/h hıza sahipti. KO1+ orijinaline benzer bir görünüme sahip ancak bazı farklılıklar da mevcut. Yeni modelde bir saatlik şarjla 40 km gitmeyi sağlayan LG pilleri bulunuyor. 1000 Watt’lık motor sayesinde 19 km/h hıza ulaşılabiliyor. Bu hız öncekinden düşük olmasına rağmen çoğu sürücüye yeterli geliyor. Ayrıca %30 yol eğimiyle başa çıkılabiliyor.

Hava koşullarına dayanıklı olması için karbon fiber, esnek polikarbonat ve çinko alaşımından üretilen KO1+; çim, kum, çamur ve asfalt zeminde uygun lastiğe sahip. Auto Deck Akıllı Kontrol Sistemi sayesinde katlanabilir ayak mandallarına adım atın, öne yaslanın ve yola çıkın şeklinde basit bir kullanımı olduğu belirtiliyor. Benzerlerinde olduğu gibi sürücü durmak için geriye veya geri dönmek için ise sağa yada sola eğilmesi yeterli olduğu ifade ediliyor.

Araçtaki LED’ler üst ön ve alt arka taraflarda yanıyor. Bir LCD ekran pil durumunu, hızı ve yolculuk bilgilerini gösteriyor ayrıca katlanabilir bir destek ayağına sahip. Mobil uygulaması ise kullanım modunu değiştirmek, başlatma açısını ayarlamak ve beni takip et modu gibi özellikler sağlıyor. Bu uygulama aynı zamanda güvenlik için dijital bir anahtar olarak da hizmet verebiliyor. Şu anda bin 299 Dolar karşılığında Amerika’da KO1+ satın almak isteyenler şehir içi veya arazi lastiği, aksiyon kamera yuvası, ek şarj cihazı ve Kiwano kaskı gibi isteğe bağlı aksesuarları da seçebilir.

Kaynak: New Atlas

Kiwano'nun Segway ve Solowheel arası yeni elektrikli tek-teker scooter modeli KO1+, bir saatlik şarjla 40 km gitmeyi sağlayan LG pilleri ve 1000 Watt'lık motoru sayesinde 19 km/h hıza ulaşılabiliyor. Ayrıca %30 yol eğimiyle başa çıkılabiliyor. Hava koşullarına dayanıklı olması için karbon fiber, esnek polikarbonat ve çinko alaşımından üretilen KO1+; çim, kum, çamur ve asfalt zeminde uygun lastiğe sahip. Bin 299 Dolar karşılığında Amerika'da satışa sunuldu.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği