Kendinden klimalı mont

Flexwarm adlı akıllı montun ön, arka ve el bölgesi farklı sıcaklıklara ayarlanabiliyor.

  • Farklı bölgeleri farklı sıcaklıklara ayarlanabilen Flexwarm adlı bir mont geliştirildi.
  • Mont taşınabilir batarya ile çalışıyor ve her bir bölgesi 65 santigrat sıcaklığa kadar ısıtılabiliyor.

flexwarm-smart-jacket-3

Merkezi Hong Kong’da bulunan Flexwarm adlı şirket, her bölgesi farklı sıcaklıklara ayarlanabilen mont üretti. Bluetooth aracılığıyla akıllı telefonlara bağlanan montun ön, arka ve el bölgesinde bulunan 3 farklı alan, farklı sıcaklıklara ayarlanabiliyor.

Taşınabilir batarya ile çalışan Flexwarm mont, bataryanın kapasitesine ve seçtiğiniz sıcaklığa bağlı olarak, 1500 mAh ile ortalama 1 saat boyunca çalışabiliyor. Montun her bir bölgesi 65 santigrat (149 fahrenhayt) dereceye kadar ısıtılabiliyor. İstediğiniz sıcaklığı 1 fahrenhaytlık aralıklarla seçebiliyorsunuz. Bu da yaklaşık yarım santigratlık bir hassasiyet anlamına geliyor.

Akıllı montun tek özelliği sizi ısıtması değil. Bir monttan beklenebilecek neredeyse her özelliğe sahip olan Flexwarm, su ve rüzgar geçirmiyor, yırtılmaya karşı dayanıklı ve esnek yapısıyla kolayca katlanıp taşınabiliyor.

Kickstarter üzerinden kampanya başlatan ve destek bekleyen Flexwarm , 219 dolar (yaklaşık 650 TL) karşılığında üretilen ilk montlardan birini size gönderiyor. 50 bin dolarlık hedefine 8 günde ulaşan firma ilk montları sonbaharın başında göndermeyi hedefliyor. Zaten baharın gelmesiyle, o zamana kadar ısıtılabilen bir monta ihtiyacınız olmayacaktır.

Flexwarm ısıtılabilen ilk akıllı mont değil. Daha önce Evolve Hoodie ve Reaven gibi ürünler de bu tarz bir teknoloji kullanmıştı. Ancak bu ürünlerin farklı bölgeleri farklı ısılara ayarlanamıyordu.Yorumunuz: