Otomatik olarak sıcaklığı ayarlayan mont

Ministry of Supply adlı girişim, içinde akıllı termostatlar bulunan Mercury adlı bir mont geliştirdi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Geçtiğimiz yıllarda kendine özgü yöntemiyle üç boyutlu ceketler üreten Ministry of Supply ekibi bu sefer hem akıllı hem de ısıtmalı bir mont ile karşımıza çıkıyor. Kickstarter’da kendine destek arayan ekip, çoktan hedefinin üç katına ulaştı. ‘Mercury’ adı verilen bu mont, tüm hava şartlarına dayanıklı ve ses ile kontrol edilebiliyor. Ekip, montun “optimal sıcaklığımıza göre otomatik olarak” ısındığını belirtiyor.

Mercury, kendi içinde akıllı termostatlar barındırıyor. Bu termostatlar ortamınıza göre giysinin sıcaklığını otomatik olarak ayarlıyor. Ekibin Kickstarter sayfasında belirttiği üzere, montta 100 gram ağırlığında ve sadece 1 milimetre kalınlığında 3 adet karbon fiberden oluşan ısıtıcılar bulunuyor. Küçük boyutuna rağmen, anında 10 watt’lık bir ısı enerjisi verebildiği ve 57 dereceye kadar çıkabildiği belirtiliyor.

“Mercury, bedeninizin sıcaklığına uygun hale getirmek için gerçek zamanlı etkin bir ısıtma sistemi kullanır ve bedeninizde bir mikro klima ortamı oluşturur. İvme ölçer kullanarak en uygun sıcaklığı sizin için belirler dolayısıyla aşırı ısınma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.” diyor Ministry of Supply. Ayrıca montun zamanla tercihlerinizi öğrenerek otomatik sıcaklığı ona göre değiştirdiğini belirtelim.

Kasım ayında teslim edilecek

Sıcaklığı değiştirmek istediğiniz zaman ise tek yapmanız gereken montunuz ile konuşmak. Şu an için sadece Amazon Alexa entegrasyonuna sahip olan monta, ilerleyen zamanlarda Google Assistant ve Siri’nin de ekleneceği belirtiliyor. Eğer konuşmak istemezseniz de, telefondaki uygulama aracılığıyla istediğiniz sıcaklığı ayarlayabiliyorsunuz.

Mercury’nin rüzgar, kar, su ve ‘koku’ya karşı dayanıklı olduğu belirtiliyor. Özellikle son ‘koku dayanıklılığı’ montta beklemeyeceğiniz bir şeyi içeriyor: kahve çekirdekleri. Ekip, bu kahve çekirdeklerinin montun yalıtımında kullanıldığını ve kokulara karşı dayanıklılığı sağladığını belirtiyor. Satışa başlandığında 495 Dolar’lık bir etiket fiyatı olacağı belirtilen mont şu anda Kickstarter’da 280 Dolar’dan satılıyor. Hedefine çoktan ulaşan şirket, montların teslimine Kasım 2018’de başlayacak.

Kaynak: Digital Trend, Kickstarter

Geçtiğimiz yıllarda kendine özgü yöntemiyle 3 boyutlu montler üreten Ministry of Supply ekibi bu sefer hem akıllı hem de ısıtmalı bir mont ile karşımıza çıkıyor. Kickstarter'da kendine destek arayan ekip, çoktan hedefinin üç katına ulaştı. 'Mercury' adı verilen bu mont, tüm hava şartlarına dayanıklı ve ses ile kontrol edilebiliyor. Ekip, montun "optimal sıcaklığımıza göre otomatik olarak" ısındığını belirtiyor. Mercury'nin rüzgar, kar, su ve 'koku'ya karşı dayanıklı olduğu belirtiliyor. Özellikle 'koku dayanıklılığı' montta beklemeyeceğiniz bir şeyi içeriyor: montun yalıtımında kokuları nötralize etmek kahve çekirdekleri kullanılıyor. Satışa başlandığında 495 Dolar'lık etiket fiyatı olacağı belirtilen mont şu anda Kickstarter'da 280 Dolar'dan satılıyor. Hedefine çoktan ulaşan şirket, montların teslimine Kasım 2018'de başlayacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği