Kediler için akıllı tuvalet: Footloose

Footloose adlı kedi tuvaleti, kedinin tuvalet ihtiyacını kokusuz bir şekilde gidermesini sağlamanın yanı sıra, kedinin sağlığı hakkında da bilgi sunuyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Footloose adlı kedi tuvaleti, kedinin tuvalet ihtiyacını rahat ve kokusuz bir şekilde gidermesini sağlamanın yanı sıra, atıkları analiz ederek kedinin sağlığı hakkında da bilgi sunuyor.

Kendi kendini temizleyebilen cihaz, farklı kedilerin atıklarını algılayabiliyor ve çok az insan müdahalesiyle çalışabiliyor. Tüm bunlar cihazın özel boyutluluk azaltma algoritması sayesinde gerçekleşiyor. Algoritma, cihazdaki bir düzine algılayıcıdan elde edilen bilgilerle çalışıyor. Footloose kedinin kilosu, atık miktarı, tuvalete gitme sıklığı ve süresi hakkında bilgiler sağlayabiliyor.

Footloose’un üreticisi Byron Fan daha önce üç yıl boyunca drone şirketi DJI’da çalıştı. Fan akıllı kedi tuvaletinin amacını hem kedi bakımının zahmetini azaltmak hem de kedinin sağlığındaki ufak değişikliklerin fark edilmesini sağlamak olarak açıklıyor.

Fon hedefine 1 saatte ulaştı

Kickstarter üzerinden 50 bin Dolar fon toplamak üzere yola çıkan Footloose bu miktara sadece 1 saat içinde ulaştı. Kampanyanın tamamlanmasına 27 gün kala yaklaşık 500 bin Dolar fona ulaşan ürün şüphesiz başarılı bir kampanya süreci geçiriyor. Kampanya üzerinden akıllı kedi tuvaletini 300 Dolar’a almak mümkün. Ama tüm kitle fonlaması projelerinde olduğu gibi, projenin iptal edilme ihtimali de bulunuyor.

Fan, kitle fonlamasının güzel yanlarından birinin de insanların projeye yaptığı katkılar olduğunu söylüyor. Ürüne şimdiye kadar 133 kez yorum yapıldı ve kedi sahipleri fikirlerini üreticiyle paylaşarak Footloose’u kendilerine uygun bir cihaz haline getirmek istiyor. Proje, ilk ürünleri 2019’un Haziran ayında müşterilere göndermeyi planlıyor.

Kaynak: Digital Trends

Footloose adlı kedi tuvaleti, kedinin tuvalet ihtiyacını rahat ve kokusuz bir şekilde gidermesini sağlamanın yanı sıra, atıkları analiz ederek kedinin sağlığı hakkında da bilgi sunuyor. Kendi kendini temizleyebilen cihaz, farklı kedilerin atıklarını algılayabiliyor ve çok az insan müdahalesiyle çalışabiliyor. Tüm bunlar cihazın özel boyutluluk azaltma algoritması sayesinde gerçekleşiyor. Algoritma, cihazdaki bir düzine algılayıcıdan elde edilen bilgilerle çalışıyor. Footloose kedinin kilosu, atık miktarı, tuvalete gitme sıklığı ve süresi hakkında bilgiler sağlayabiliyor. Kickstarter üzerinden fon toplayan ürün, 50 bin Dolar'lık hedefine 1 saat içinde ulaştı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği