Catolet: kedilere özel sifonlu tuvalet

Catolet, kediler ve köpekler için tasarlanan, herhangi bir temizlik gerektirmeyen otomatik sifonlu bir tuvalet.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Catolet, kediler ve köpekler için tasarlanan, herhangi bir temizlik gerektirmeyen otomatik sifonlu bir tuvalet. Cihaz direkt olarak su rezervine ve kanalizasyona bağlanıyor. Cihazın iç kısmındaki taşıyıcı sistem atığı uzaklaştırarak cihazı otomatik olarak temizliyor. Böylece evcil hayvan sahipleri kum kabı temizliğiyle uğraşmaktan kurtulmuş oluyor. Catolet sadece yaşamı kolaylaştırmayı değil maddi açıdan da rahatlık sağlamayı amaçlayan bir ürün.

Hayvan cihazın içine girdiğinde cihazdaki dijital sensör hayvanı tespit ederek cihazdan çıkana kadar takip ediyor. Bir süre sonra cihazın sifonu otomatik olarak çekiliyor. Atık direkt olarak kanalizasyona gönderildiği için hayvan sahibinin ayrıca bir işlem yapması gerekmiyor. Cihaz üç gün kullanılmasa bile sifon çekme işlemi otomatik olarak gerçekleşiyor.

Mobil uygulama sayesinde evcil hayvanınızın Catolet’i hangi aralıklarla kaç kere kullandığını, su akışını ve diğer parametreleri takip edebiliyorsunuz. Cihazda su sızıntısını tespit etmeyi sağlayan bir de sensör yer alıyor. Bir sorun tespit edildiğinde su rezervi bağlantısı kesilerek kullanıcıya mobil uygulama üzerinden bildirim gönderiliyor.

Kedilerin karanlık yerleri tercih ettiği gerçeği göz önünde bulundurularak, Catolet’in üst kısmına yerleştirilen, takılıp çıkarılabilir bir parça da düşünülmüş. Cihazın henüz seri üretimi yok. Şu anda Kickstarter’dan projeye destek olarak ön sipariş verebilirsiniz. Ürünün tahmini teslim tarihi 2018 yılının Nisan ayı olarak belirlendi fakat ürünün kargolanacağı ülkeler arasında şimdilik Türkiye görünmüyor.

Kaynak: Catolet, Kickstarter

Catolet, kediler ve köpekler için tasarlanan, herhangi bir temizlik gerektirmeyen otomatik sifonlu bir tuvalet. Cihazın iç kısmındaki taşıyıcı sistem atığı uzaklaştırarak cihazı otomatik olarak temizliyor. Böylece evcil hayvan sahipleri kum kabı temizliğiyle uğraşmaktan kurtulmuş oluyor. Catolet sadece yaşamı kolaylaştırmayı değil maddi açıdan da rahatlık sağlamayı amaçlayan bir ürün. Hayvan cihazın içine girdiğinde cihazdaki dijital sensör hayvanı tespit ederek cihazdan çıkana kadar takip ediyor. Bir süre sonra cihazın sifonu otomatik olarak çekiliyor. Atık direkt olarak kanalizasyona gönderildiği için hayvan sahibinin ayrıca bir işlem yapması gerekmiyor. Cihaz üç gün kullanılmasa bile sifon çekme işlemi otomatik olarak gerçekleşiyor. Cihazın henüz seri üretimi yok. Şu anda Kickstarter'dan projeye destek olarak ön sipariş verebilirsiniz. Ürünün tahmini teslim tarihi 2018 yılının Nisan ayı olarak belirlendi fakat ürünün kargolanacağı ülkeler arasında şimdilik Türkiye görünmüyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği