Kapıyı açık unuttuğunuzu fark eden kilitler

August Home, kapınız tam kapanmadığında telefonunuza bildirim gönderen August Smart Lock ve August Smart Lock Pro'yu tanıttı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Hepimiz zaman zaman evden çıktığımızda “Acaba kapıyı kilitlemiş miydim?” diye düşünürüz. Peki eve dönüp kapıyı kontrol etme imkanımız yoksa ne olacak? August Home’un bu sorun için bir çözüm önerisi var. August Home, uygun fiyatlı August Smart Lock (haberin görselinde ortada) ve August Smart Lock Pro’yu (haberin görselinde solda) piyasaya sürdü. Bu akıllı kilitlerin içinde, kapının tam olarak kilitlenip kilitlenmediğini tespit eden algılayıcılar yer alıyor. Eğer kapı açık kalmışsa ve kilidin dili tam yerleşmemişse eve dönmenize gerek kalmadan telefonunuzdan öğrenebiliyorsunuz.

Sanal misafir anahtarı

Yukarıda belirtilen iki kilit çeşidinin farkını bağlanabilirlik oluşturuyor. 279 Dolar değerindeki Smart Lock Pro’nun birçok özelliği var. Örneğin; Wi-Fi, Bluetooth, HomeKit ve Z-Wave Plus bağlantılarına sahip. Öte yandan Smart Lock ise daha basit bir kilit. Temel olmayan bazı özellikler çıkartılarak fiyatı azaltılmış. Her iki kilidin de otomatik kilit açma ve sanal misafir anahtarı gibi özellikleri var.  Misafir anahtarı özelliği sayesinde, anahtar kopyalama ya da anahtar kaybetme gibi dertlerle uğraşmadan ailenize ve arkadaşlarınıza eve girme imkanı verebileceksiniz. Otomatik kilit açma özelliği ise eve geldiğinizi tespit ederek kilidi otomatik olarak açıyor.

Kaynak: Engadget

Hepimiz zaman zaman evden çıktığımızda "Acaba kapıyı kilitlemiş miydim?" diye düşünürüz. Peki eve dönüp kapıyı kontrol etme imkanımız yoksa ne olacak? August Home'un bu sorun için bir çözüm önerisi var. Uygun fiyatlı August Smart Lock ve August Smart Lock Pro adlı akıllı kilitlerin içinde, kapının tam olarak kilitlenip kilitlenmediğini tespit eden algılayıcılar yer alıyor. Eğer kapı açık kalmışsa ve kilidin dili tam yerleşmemişse eve dönmenize gerek kalmadan telefonunuzdan öğrenebiliyorsunuz. Her iki kilidin de otomatik kilit açma ve sanal misafir anahtarı gibi özellikleri var.  Misafir anahtarı özelliği sayesinde, anahtar kopyalama ya da anahtar kaybetme gibi dertlerle uğraşmadan ailenize ve arkadaşlarınıza eve girme imkanı verebileceksiniz. Otomatik kilit açma özelliği ise eve geldiğinizi tespit ederek kilidi otomatik olarak açıyor.

1 Yorum

  • OKB hastalarinda kullanilmasi fayda saglayacaktir diye dusunuyorum..Ayrica,eve ellerimiz dolu geldiginde kapiyi acma derdine de son verecek gibi:))

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği