Justin Bieber’ın klip çektiği kanyon aşırı ilgi sebebiyle ziyarete kapatıldı

Bieber’ın klip çektiği İzlanda’nın Fjadrárgljúfur isimli kanyonu, daha fazla ziyaretçi kaldıramadığı için beş haftadır kapalı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Kanadalı pop yıldızı Justin Bieber 2015 yılında yayınladığı ‘’I’ll Show You’’ parçasının video klibini, İzlanda’nın görkemli kanyonlarından Fjadrárgljúfur’da çekmişti. O günden bu yana Bieber’in hayranları tarafından popüler bir ziyaret yeri haline getirilen kanyona ilgi o kadar yoğun ki, videonun yayınlanmasından sonra bölge 1 milyondan fazla insanın akınına uğramış. Bu rakamın bölgenin bitki örtüsüne derin zarar verdiğini söyleyen İzlanda Çevre Bakanlığının girişimiyle beş hafta boyunca kapalı tutulan kanyon, hava koşulları yağışsız olursa bu yaz tekrar açılacak.

Bieber 105 milyondan fazla takipçiyle, Katy Perry ve Barack Obama’dan sonra Twitter’da en çok takipçisi olan üçüncü hesaba sahip. Instagram’daki takipçilerinin sayısı ise 112 milyondan fazla.

Bu arada son bölümü geçtiğimiz Pazartesi yayınlanan Game of Thrones dizisinin son sezonu da bahsi geçen kanyonda çekilmiş sahneler barındırıyor. Bu da, kanyona olan ilginin yine artacağını gösteriyor.

Kaynak: AP News 

Kanadalı pop yıldızı Justin Bieber  2015 yılında yayınladığı ‘’I’ll Show You’’ parçasının video kilibini, İzlanda’nın görkemli kanyonlarından Fjadrárgljúfur’da çekmişti. O günden bu yana Bieber’in hayranları tarafından popüler bir ziyaret yeri haline getirilen kanyona ilgi o kadar yoğun ki, videonun yayınlanmasından sonra bölge 1 milyondan fazla insanın akınına uğramış. Bu rakamın bölgenin bitki örtüsüne derin zarar verdiğini söyleyen İzlanda Çevre Bakanlığının girişimiyle beş hafta boyunca kapalı tutulan kanyon, hava koşulları yağışsız olursa bu yaz tekrar açılacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği