Çocuklarınızı sahte Justin Bieber’dan uzak tutun

Kendisini ünlü pop şarkıcısı Justin Bieber olarak tanıtan bir adamın, internet üzerinden çocukları kandırmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Avustralya’nın Queensland eyaleti polisi, genç Justin Bieber hayranlarının daha dikkatli olmaları gerektiğini belirtti. Çünkü kendisini Justin Bieber olarak tanıtan bir adamın internet üzerinden çocukları kandırmaya çalıştığı ortaya çıktı. Polis tarafından bilgisayarına el konulan adama 931 farklı olayla ilgili dava açıldı.

42 yaşındaki adamın, kendisini Kanadalı pop yıldızı olarak tanıtıp, yurt dışından bulduğu genç kurbanlarını kendisine müstehcen fotoğraflar göndermeleri konusunda ikna ettiği belirlendi. Perşembe günü tutuklanan adam tecavüz, çocuk istismarı ve 16 yaşından küçük bir çocuğun seks için pazarlanması gibi iddialarla suçlanıyor.

En az 10 yıldır bu işi yapıyor

Argos adlı polis departmanından yapılan açıklamada, adamın bilgisayarında yapılan detaylı aramalarda en az 10 yıl öncesine kadar dayanan çocuk istismarı materyalleri bulunduğu ifade edildi. Adamın çocukları kandırmak için Facebook, Skype ve diğer çevrimiçi platformları kullandığı belirtildi.

Dedektif Jon Rouse araştırmanın hem çocukların sosyal medya üzerinden kandırılmaya ne kadar açık olduğunu hem de çocukları istismar etmek isteyen kişilerin küresel anlamda erişime sahip olduğunu gösterdiğini belirtti. Rouse “Bu kadar fazla çocuğun gerçekten bu ünlü kişi ile görüştüklerini düşünmesi, bir toplum olarak çocuklarımızı çevrimiçi güvenlik konusunda nasıl eğittiğimizi gözden geçirmemiz gerektiğini gösteriyor.” dedi.

Sanık 6 Nisan’da Brisbane sulh ceza mahkemesinde yargılanacak.

Kaynak: The Guardian

Avustralya'nın Queensland eyaleti polisi, genç Justin Bieber hayranlarının daha dikkatli olmaları gerektiğini belirtti. Çünkü kendisini Justin Bieber olarak tanıtan bir adamın internet üzerinden çocukları kandırmaya çalıştığı ortaya çıktı. Polis tarafından bilgisayarına el konulan adama 931 farklı olayla ilgili dava açıldı. 42 yaşındaki adamın, kendisini Kanadalı pop yıldızı olarak tanıtıp, yurt dışından bulduğu genç kurbanlarını kendisine müstehcen fotoğraflar göndermeleri konusunda ikna ettiği belirlendi. Perşembe günü tutuklanan adam tecavüz, çocuk istismarı ve 16 yaşından küçük bir çocuğun seks için pazarlanması gibi iddialarla suçlanıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği