JP Morgan, WePay’i satın almak istiyor

JP Morgan, küçük işletmelerin yaptığı ödemeleri programcılıkla birleştirmek istediği için çevrimiçi ödeme sağlayıcısı WePay’i satın alacağını duyurdu.

Yayın tarihi:

Haber Özeti

Tam Sürüm

JP Morgan Chase & Co salı günü yaptığı açıklamada, küçük işletmelerin yaptığı ödemeleri programcılıkla birleştirmek için, çevrimiçi ödeme sağlayıcısı WePay’i satın alacağını duyurdu. Böylece JP Morgan ilk kez büyük bir fin-tek şirketi satın almış olacak. Küçük işletmeler arasında popüler olan WePay‘in teknolojisi, FreshBooks gibi çevrimiçi yazılım hizmeti sağlayıcılarının ve GoFundMe gibi kitle fonlaması yapan sitelerin kullanıcı deneyimini etkilemeden ücret tahsil etmesine yardımcı oluyor.

JP Morgan Chase & Co ile WePay arasındaki işin koşulları hakkında bir açıklama yapılmadı. Fakat The Wall Street Journal’ın haberine göre, anlaşmanın 220 milyon Dolar’dan fazla olduğu düşünülüyor. JP Morgan, bu ayın başlarında Bill.com adlı site ile iş birliği kurarak müşterilerin elektronik ortamda ödeme yapmalarını ve ödeme tahsil etmelerini sağlamak için 100 milyon Dolar’lık bir yatırım yaptı.

Finans kuruluşlarının fin-tek şirketlerine ilgisi giderek artıyor. Ağustos ayında da kredi kartı işleme şirketi Vantiv, 10,4 milyar Dolar karşılığında Worldpay‘i satın almıştı. Geçtiğimiz hafta ise Bernstein araştırmacılarından biri, PayPal’ın önümüzdeki aylarda ödeme şirketlerinden birine (Square, Stripe veya Adyen olması mümkün) milyarlarca Dolar değerinde yatırım yapmasının muhtemel göründüğünü açıkladı.

Kaynak: Reuters, CNBC

JP Morgan, küçük işletmelerin yaptığı ödemeleri programcılıkla birleştirmek istediği için çevrimiçi ödeme sağlayıcısı WePay’i satın alacağını duyurdu. Böylece JP Morgan ilk kez büyük bir fin-tek şirketi satın almış olacak. JP Morgan Chase & Co ile WePay arasındaki işin koşulları hakkında bir açıklama yapılmadı. Fakat anlaşma bedelinin 220 milyon Dolar’dan fazla olduğu düşünülüyor.Yorumunuz: