Bankalar kendi kredi kartlarıyla Bitcoin alımını yasaklıyor

ABD bankaları, fiyatlardaki dalgalanmalardan kaynaklanan mağduriyeti önlemek için müşterilerin kredi kartıyla kripto para alımını engelleyecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

ABD bankaları, müşterilerin kredi kartı kullanarak Bitcoin alışverişi yapmasını engellemek için sıraya giriyor, zira büyük kripto paralardaki fiyat dalgalanmaları devam ediyor. CNBC’ye göre, JP Morgan Chase ve Bank of America, müşterilerinin büyük kayıplarla karşılaşmasından dolayı uygulamanın yasaklanacağını açıkladı. Bloomberg’e göre, Citigroup da yasağa katılacak.

Dijital para borsaları ile işlem yapılmasına izin veren kredi kartı sağlayıcıları, değerlerin büyük değişimleri nedeniyle her zamankinden daha yüksek risk altında olabilir.

Bitcoin, Kasım ayında neredeyse 20 bin Dolar’a yükseldikten sonra yakın zamanda 8 bin Dolar’ın altını gördü. JP Morgan’ın CEO’su Jamie Dimon, kripto para birimlerine karşı en kuşkucu kişiler arasında yer alıyor ve son zamanlarda Bitcoin’i dolandırıcılık olarak nitelendiriyor. Ekonomik krizi öngören New York Üniversitesi ekonomisti Nouriel Roubini ise Bloomberg televizyonuna, Bitcoin’in tüm balonların annesi olduğunu ve dünyanın çeşitli ülkelerindeki yetkililerin bir görüşme yapmasını beklediğini söyledi.

Kaynak: Business Insider

ABD bankaları, müşterilerin kredi kartı kullanarak Bitcoin ve diğer kripto para birimleri alımını, fiyatlardaki dalgalanmalar nedeniyle engelleyecek. CNBC'ye göre, JP Morgan Chase ve Bank of America, müşterilerinin büyük kayıplarla karşılaşmasından dolayı uygulamanın yasaklanacağını açıkladı. Bloomberg'e göre ise Citigroup da yasağa katılacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği