İş teklifi almayı uman genç, Apple’ı hack’ledi

İsmi açıklanmayan Avustralyalı genç, Avrupa’da yaşanan benzer bir olaydan ‘ilham almış’.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Avustralya’da yaşayan bir genç, iş teklifi almayı umarak Apple’ı hack’ledi. İsmi verilmeyen genç, çıkarıldığı mahkemede suçunu kabul ederken, Avrupa’da aynı şeyi yapan birinin Apple tarafından işe alındığını öğrendiği için böyle bir işe giriştiğini söyledi. 13 yaşında hack yapmaya başladığı öğrenilen genç, hack becerilerini daha evvel kötüye kullanmadığı için iyi halden 500 Avustralya Dolar’lık 9 aylık bir sözleşmeyle serbest bırakıldı.

Apple Avustralya ABC’ye yaptığı açıklamada dava özelinde bir yorum yapmazken, çalışanlarının şirket ağlarını “dikkatlice koruduğunu” ve polise haber vermeden önce hack’leri kontrol altına aldıklarını ve kimsenin kişisel verisinin açığa çıkmadığını vurguladı.

Kaynak: Engadget

Avustralya’da yaşayan bir genç, iş teklifi almayı umarak Apple’ı hack’ledi. İsmi verilmeyen genç, çıkarıldığı mahkemede suçunu kabul ederken, Avrupa’da aynı şeyi yapan birinin Apple tarafından işe alındığını öğrendiği için böyle bir işe giriştiğini söyledi. 13 yaşında hack yapmaya başladığı öğrenilen genç, hack becerilerini daha evvel kötüye kullanmadığı için iyi halden 500 Avustralya Dolar’lık 9 aylık bir sözleşmeyle serbest bırakıldı.Bir yanıt

  1. Suheyl avatarı
    Suheyl

    haber özetine tıklamaya gerek yok, zahmet edip haber yazsaydınız 2-3 cümleden fazla

Yorumunuz: