Pwn2Own yarışmasının kazananı Tesla hackerları oldu

Pwn2Own adlı siber güvenlik yarışmasında Team Flouroacetate adlı iki kişilik bir ekip bir Tesla otomobili hackleyerek otomobilin sahibi oldu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bir güvenlik araştırması ekibi Pwn2Own 2019 hack’leme yarışmasının son gününde Tesla Model 3’ün açıklarını buldu ve aracı hack’lemeyi başardı. Amat Cama ve Richard Zhu’dan oluşan Team Flouroacetate Tesla’nın tarayıcısını hack’ledi. Tarayıcı işleyici sürecindeki JIT açığını kullanan ekip bu sayede aracın yazılımında bir kod çalıştırarak eğlence sisteminde bir mesaj göstermeyi başardı.

Geçtiğimiz sonbaharda açıklanan yarışma kurallarına göre ekip hack’lediği aracın sahibi oldu. Ayrıca 35 bin Dolar da ödül kazandılar. Tesla adına konuşan bir sözcü, önümüzdeki günlerde bu açığı gidermek için bir yazılım güncellemesi yapılacağını söyledi. Sözcü “Bu işlemin ne kadar fazla çaba ve yetenek gerektirdiğinin farkındayız. Bu araştırmacılara, araçlarımızı bugün yollardaki en güvenli arabalar haline getirmemize yardımcı olan çalışmaları için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Tesla hacker’ları yarışmayı da kazandı

Pwn2Own yarışmasında hacker’lar her başarılı hack’leme işlemi için puan kazanıyor. Üç günün sonunda en çok puan toplayan ekip birinci oluyor. Team Flouroacetate üç gün boyunca Apple Safari, Firefox, Microsoft Edge, VMware Workstation, Windows 10 ve tabii ki Tesla’da buldukları açıklarla toplam 36 ‘Master of Pwn’ puanı toplayarak yarışmanın galibi oldu. İkili bu sayede yarışmada dağıtılan toplam 545 bin Dolar’lık ödülün 375 bin Dolar’ının sahibi oldu.

Team Flouroacetate geçtiğimiz yıl da Kasım ayında Tokyo’da düzenlenen Pwn2Own yarışmasında birinci olarak Master of Pwn ödülü kazanmıştı.

Kaynak: ZDNet

Bir güvenlik araştırması ekibi Pwn2Own 2019 hack'leme yarışmasının son gününde Tesla Model 3'ün açıklarını buldu ve aracı hack'lemeyi başardı. Amat Cama ve Richard Zhu'dan oluşan Team Flouroacetate Tesla'nın tarayıcısını hack'ledi. Tarayıcı işleyici sürecindeki JIT açığını kullanan ekip bu sayede aracın yazılımında bir kod çalıştırarak eğlence sisteminde bir mesaj göstermeyi başardı. Etkinlikte Apple Safari, Firefox, Microsoft Edge, VMware Workstation ve Windows 10'da da açıklar bulan ekip, yarışma boyunca topladığı 36 puanla yarışmayı birinci tamamladı ve toplamda 375 bin Dolar'lık ödül kazandı. Ekip ayrıca hack'lediği Tesla'nın da sahibi oldu.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği