“iPhone’da yaşanan iPhone’da kalır

Apple CES fuarı için Las Vegas'a gelenlere 13 kat uzunluğunda bir bina giydirmesi ile "iPhone'ununuzda olan iPhone'unuzda kalır" reklamı gösterdi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Apple, mahremiyet politikasını Las Vegas’ın anlayacağı şekilde ifade etti. Bu hafta Tüketici Elektronikleri Fuarı’na (CES) ev sahipliği yapan Las Vegas, ABD’nin kumar eğlence başkenti olarak biliniyor ve şehirle ilgili “Vegas’ta olan Vegas’ta kalır” deyiş var. Apple da fuar için Las Vegas’a gelenlere 13 kat uzunluğunda bir bina giydirmesi ile “iPhone’ununuzda olan iPhone’unuzda kalır” diyerek şirketin ünlü mahremiyet politikasına göndermede bulundu. Apple’ın bu reklamı, son aylarda müşterilerinin verilerini kötüye kullandıkları iddialarıyla karşı karşıya gelen Google ve Amazon’a bir gönderme gibi duruyor. Google ve Amazon’un önümüzdeki günlerde CES fuarını domine etmesi bekleniyor.

Apple mahremiyet konusundaki katı tutumu ile biliniyor. CEO Tim Cook mahremiyetin bir insan hakkı ve bir sivil özgürlük olduğunu dile getirmiş ve Apple’ın para kaybedeceğini bilse bile müşterilerin bilgilerini satmayacağını söylemişti.

Akıllı asistanlar büyük şirketleri CES’e çekiyor

CES dünyanın en büyük teknoloji gösterisi olsa da Apple, Google ve Amazon gibi büyük şirketler, önemli ürünlerini bu gibi fuarlardan ziyade kendi özel etkinliklerinde açıklamayı tercih ediyor. Ancak sesli dijital asistanların yaygınlaşması ile birlikte bu şirketler de tüketici elektroniği alanında önemli yere sahip oldukları için CES’te önemli bir yer kaplamaya başladılar. Amerika’da yetişkinlerin dörtte birinin önümüzdeki yıla kadar dijital sesli asistanı olması bekleniyor. Bu yüzden yeni teknolojik ürünlerin de bu asistanlarla uyumlu çalışması oldukça önemli.

Amazon şu anda akıllı hoparlör pazarının yüzde 32’sini elinde bulunduruyor. Google ise yüzde 30 paya sahip. Apple ise henüz bu alanda büyük bir oyuncu olamadı.

Kaynak: Fortune

Apple, mahremiyet politikasını Las Vegas'ın anlayacağı şekilde ifade etti. Bu hafta Tüketici Elektronikleri Fuarı'na (CES) ev sahipliği yapan Las Vegas, ABD'nin kumar eğlence başkenti olarak biliniyor ve şehirle ilgili "Vegas'ta olan Vegas'ta kalır" deyiş var. Apple da fuar için Las Vegas'a gelenlere 13 kat uzunluğunda bir bina giydirmesi ile "iPhone'ununuzda olan iPhone'unuzda kalır" diyerek şirketin ünlü mahremiyet politikasına göndermede bulundu. Apple'ın bu reklamı, son aylarda müşterilerinin verilerini kötüye kullandıkları iddialarıyla karşı karşıya gelen Google ve Amazon'a bir gönderme gibi duruyor.

3 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği