iPhone X Plus’a ait olduğu iddia edilen görüntüler

9to5Mac tarafından yayınlanan bir videoda iki yeni iPhone modeli temel alınarak hazırlandığı iddia edilen tasarımlar mevcut iPhone’lar ile karşılaştırıldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Apple’ın Eylül’de yapılması beklenen konferansına daha aylar var ama yeni iPhone’lara dair söylentiler hız kesmeden devam ediyor. iPhone SE2’nin prototipi olduğu iddia edilen bir ürün ve iPhone X Plus’ın tasarımına sahip olduğu söylenen bir çok bilgisayar çizimi gördük. En son çıkan video ise Apple hayranlarına 2018’de piyasaya çıkacağı söylenen iki yeni iPhone’a göz atma imkanı sunuyor.

9To5Mac’te yayınlanan video İsrailli teknoloji yazarı Shai Mizrachi ile iş birliği yapılarak hazırlandı. Videoda iki adet temsili iPhone modeli tanıtılıyor. Bunlardan biri 6,1 inçlik iPhone 9 diğeri ise 6,5 inçlik iPhone X Plus.

Duyumlar güncel olmayabilir

Videoda bu iki temsili model, iPhone X ve iPhone 7 Plus ile karşılaştırılıyor. Temsili modeller iki farklı kılıfta görünüyor. Bu kılıfların Birleşik Krallık merkezli Skech adlı kılıf üreticisi tarafından yeni telefonlar için üretildiği ifade ediliyor. Ancak kimilerine göre yeni telefonların boyutları zaten netlik kazanmış durumda. Apple’ın Eylül’de bir adet 6,1 inçlik bir adet de 6,5 inçlik telefon tanıtacağı söylentileri uzun zamandır gündemde. Şirketin bu ölçülere dayanarak kılıf üretmiş olma ihtimali yüksek.

Öte yandan, temsili modellerdeki kamera yerleştirmeleri, modeli hazırlayanların fazladan bilgi edindiği anlamına gelebilir. iPhone X Plus olarak adlandırılan modelde çift kamera bulunurken, adının iPhone 9 olduğu söylenen modelde ise fiyatı düşürmek için tek kamera kullanıldığı görülüyor. Ayrıca iPhone’un bunların dışında bir adet daha bütçe dostu telefon üreteceği iddia ediliyor.

Bütçe dostu iPhone

Şimdiye kadar ortaya atılan iddialar Apple’ın fiyatı düşürmek için ucuz modelde OLED yerine LCD ekran kullanacağı yönündeydi. Ancak arkadaki kamera sayısını azaltmak da fiyatı düşürmeye yardımcı olabilir. Bu maliyet azaltma yöntemlerinden hangilerinin kullanılacağını henüz bilemiyoruz.

Bu temsili tasarımlar Apple fanlarının yeni cihaz susuzluğunu bastırır mı bilinmez ama tüm bunların söylentiden ibaret olduğunu unutmamakta fayda var. Tim Cook elinde telefonla sahneye çıkana kadar hiçbir şey netlik kazanmış olmayacak.

Kaynak: Inverse

Apple’ın Eylül’de yapılması beklenen konferansına daha aylar var ama yeni iPhone’lara dair söylentiler hız kesmeden devam ediyor. En son çıkan video ise Apple hayranlarına 2018’de piyasaya çıkacağı söylenen iki yeni iPhone’a göz atma imkanı sunuyor. 9To5Mac’te yayınlanan video İsrailli teknoloji yazarı Shai Mizrachi ile iş birliği yapılarak hazırlandı. Videoda iki adet temsili iPhone modeli tanıtılıyor. Bunlardan biri 6,1 inçlik iPhone 9 diğeri ise 6,5 inçlik iPhone X Plus. Bunlara ek olarak şirketin bir de ucuz model çıkaracağı söyleniyor. Bu modelde maliyetten kısmak için OLED yerine LCD ekran, çift kamera yerine de tek kamera kullanılabilir.Yorumunuz: