iPhone 4S ve öncesinde üretilen Apple cihazlar için iOS güncellemesi kullanıma sunuldu

Apple, bazı ürünlerinin GPS zaman yenileme sorunundan etkilenmemesi adına eski cihazları için iOS güncellemesi sunuyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

İster inanın ister inanmayın, hâlâ iPhone 4S, iPad 2 ya da 2012’den önce çıkan herhangi bir Apple cihazı kullananlar için iOS güncellemeleri geliyor.

Apple destek internet sitesi konuyla ilgili yapılan açıklamada “3 Kasım 2019’a kadar, 2012 veya öncesinde çıkan bazı iPhone ve iPad modellerinin GPS’lerinin düzgün çalışması; tarih ve saati doğru göstermesi için iOS güncellemesi yapılması gerekiyor. Bunun sebebi, 6 Nisan 2019 tarihinden itibaren GPS’i olan ürünleri etkilemeye başlayan GPS zaman yenileme sorunu.” ifadelerine yer verdi.

iOS 10 ve iOS 9 güncellemeleri

Apple, bu sorunla başa çıkmak için, iPhone 5 ve dördüncü nesil iPad için 10.3.4 güncellemesini çıkardı. Buna ek olarak, iPhone 4S, orijinal iPad mini, ikinci ve üçüncü nesil iPad modelleri için iOS 9.3.6 güncellemesi sunuluyor. Bu güncellemeler sadece dahili hücresel bağlantısı olan iPad’ler için geçerli zira sadece kablosuz bağlantısı olan iOS tabletlerde GPS bulunmuyor. iPhone 5S gibi nispeten daha yeni Apple ürünleri ise dün sunulan iOS 12.4 ile güncellenebilir.

Apple, GPS için yapılacak güncellemeler için kullanıcıların daha vakti olduğunu, cihazların 3 Kasım 2019 tarihine kadar etkilenmeyeceğini söyledi.

Kaynak: Cult of Mac

İster inanın ister inanmayın, hâlâ iPhone 4S, iPad 2 ya da 2012’den önce çıkan herhangi bir Apple cihazı kullananlar için iOS güncellemeleri geliyor. Apple destek internet sitesi konuyla ilgili yapılan açıklamada “3 Kasım 2019’a kadar, 2012 veya öncesinde çıkan bazı iPhone ve iPad modellerinin GPS’lerinin düzgün çalışması; tarih ve saati doğru göstermesi için iOS güncellemesi yapılması gerekiyor. Bunun sebebi, 6 Nisan 2019 tarihinden itibaren GPS’i olan ürünleri etkilemeye başlayan GPS zaman yenileme sorunu.” ifadelerine yer verdi. Güncellemeler sadece dahili hücresel bağlantısı olan iPad’ler için geçerli zira sadece kablosuz bağlantısı olan iOS tabletlerde GPS bulunmuyor.

Etiketler:Bir yanıt

  1. Mehmet Ortaç avatarı

    Çok geç kalan bir güncelleme. Umarım bundan sonra bu işi daha sıkı tutarlar. Güncellemeleri bir pazarlama unsuru olmaktan çıkarmaları gerekli.

Yorumunuz: