İnternette 1 dakikada olan bitenler

Statista, 2017 yılında 60 saniye içinde internette neler olup bittiğini gösteren bir infografik hazırladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Dijital dünya, başlı başına bir evren. Üstelik son derece hızlı değişen bir evren. Statista, Dijital Ekonomi Pusulası’nın ikinci baskısı için eğlenceli bir infografik hazırladı; 2017 yılında bir dakika içinde gerçekleşen etkileşimi görselleştirdi. Bu araştırma, internette indirilen, paylaşılan, aranan, gönderilen ve alınan şeylere şöyle bir göz atmamızı sağlıyor.

Bu yılın pusulasında, dünya genelindeki dijital ekonomi faaliyetlerini daha iyi anlamamızı sağlayan 200’den fazla infografik var. Diğer grafiklere buradan göz atabilirsiniz.

2017’de dijital dünyada 60 saniye içinde olup bitenler

Geçtiğimiz yıl sadece bir dakika içinde Facebook’a 243 binden, Instagram’a 65 binden fazla fotoğraf yüklenmiş. WhatsApp’tan 29 milyondan fazla mesaj gönderilirken Skype’ta 2 milyon dakikadan fazla arama gerçekleştirilmiş. Tinder’da 18 binden fazla eşleşme yaşanırken YouTube’a 400 saatten fazla video yüklenmiş. Spotify’da 1,5 milyondan fazla şarkı dinlenmiş, Netflix’ten ise 87 bin saatlik video izlenmiş. LinkedIn’de her bir dakikada 120 yeni hesap açılmış. Dakikada 350 binden fazla tweet, 210 binden fazla da Snap atılmış.

Kaynak: Statista

Statista, Dijital Ekonomi Pusulası'nın ikinci baskısı için eğlenceli bir infografik hazırladı; 2017 yılında bir dakika içinde gerçekleşen etkileşimi görselleştirdi. Hazırlanan infografikteki bazı verilere göz atacak olursak; geçtiğimiz yıl sadece bir dakika içinde Facebook'a 243 binden, Instagram'a 65 binden fazla fotoğraf yüklenmiş. Spotify'da 1,5 milyondan fazla şarkı dinlenmiş, Netflix'ten ise 87 bin saatlik video izlenmiş.

2 Yorum

  • Eskiden “gıdayı kontrol eden, dünyayı kontrol eder” diye politik bir terim vardı, şimdi ise “bilgiyi kontrol eden….” bence.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği