Instagram’da konum tabanlı hikayeler başladı

Instagram artık paylaşılan hikayelerin çok daha kolay bulunmasını sağlıyor. Hikayeleri bulmak için iki yeni yöntem var: konum ya da hashtag aramak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Instagram geçtiğimiz yıl eklediği Hikayeler özelliğini geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Hikayeler’e Snapchat’teki gibi yüz filtreleri ekleyen Instagram şimdi de paylaşılan hikayelerin çok daha kolay bulunmasını sağlıyor. Salı günü yapılan açıklamaya göre artık hikayeleri bulmak için iki yeni yöntem var: konum ya da hashtag aramak.

Konum ve hashtag hikayeleri

Eğer Instagram’ı en son sürüme güncellediyseniz, ana sayfada gördüğünüz hikayelerde konum ve hashtag işaretlerini görebileceksiniz. Ayrıca Keşfet sekmesine girdiğinizde de konum ve hashtag kullanan hikayeleri görmek mümkün olacak. Dilerseniz bir konum adı arayıp, sonuç ekranında o konumda paylaşılan hikayeleri de görebilirsiniz. Hikayelerinizin bir mekanın arama sonuçlarında çıkmasını istiyorsanız, hikayenize konum eklemeyi unutmayın.

 

Aynı durum hashtag’ler için de geçerli. Keşfet sekmesinde aranan bir hashtag artık sadece o hashtag’i kullanan gönderileri değil ayrıca hikayeleri de gösterecek. Konumlarda olduğu gibi, keşfedilmesini istediğiniz hikayelerinize hashtag eklemeniz gerekiyor.

Dahil olmak istemiyor musunuz?

Eğer profiliniz herkese açıksa ve hikayenize bir konum ya da hashtag eklerseniz hikayeniz arama sonuçlarında görülebilir. Özel profillerde ise böyle bir durum söz konusu değil. Ancak hem profilinizin herkese açık olmasını istiyor hem de konum ve hashtag eklediğiniz hikayelerinizin arama sonuçlarında çıkmasını istemiyorsanız, hikayenize tıklayıp ekranı yukarı doğru kaydırarak kimlerin o hikayeyi görebileceğini seçebilirsiniz.

Hikayenize konum ya da hashtag eklediyseniz, bunlar kişi listesinin en üstünde çıkacaktır. Yanında bulunan ‘X’ işaretine tıkladığınızda hikayeniz o konumun ya da hashtag’in arama sonuçlarından çıkarılacak.

Kaynak: CNET

Geçtiğimiz hafta Hikayeler'e Snapchat'teki gibi yüz filtreleri ekleyen Instagram şimdi de paylaşılan hikayelerin çok daha kolay bulunmasını sağlıyor. Artık bir konumun ya da hastag'in arama ekranında o konum ya da hashtag'le hikaye paylaşan kişilerin gönderileri de görülecek. Eğer konum ya da hashtag kullanan hikayenizin arama ekranında çıkmasını istemiyorsanız hikayenizi görüntülediğiniz ekranı yukarı kaydırıp, karşınıza gelen listeden konumu ve hashtag'i silebilirsiniz.

5 Yorum

  • Önceden arama yapılarak çıkarılan görseller yerine, şimdi görsel üzerinden görsel arama türüne doğru geçiş yapıyor. :)

  • merhaba x ya basmadım ama hala konumlarda çıkmıyorum. hesabım son sürümde ve herkese açık. destek olabilir misiniz

  • hesabım açık konum açık ayarlar tamam iso son sürüm iphane6 kullanıyorum fakat hikaylerime konum eklediğim halde keşfet konum hikayesi olarak paylaşılmıyor yardımcı olabilir misiniz ?

  • Konum hikaylerine duşme sorununu yardimci olurmusunuz guncellemelerim tam ama duşmuyor hikayem konuma

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği