Instagram’da 2018’in öne çıkan trendleri

Instagram da diğer sosyal medya siteleri gibi 2018'in sonunda, tüm yılın analizini yapan bir video ile birlikte yılın istatistiklerini paylaştı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

2018’in sonuna geldiğimiz günlerde Instagram da diğer sosyal medya siteleri gibi tüm yılın analizini yapan bir video ile birlikte yılın istatistiklerini paylaştı. Dünyanın dört bir yanından Instagram kullanıcıları, kendileri için önemli konularda paylaşımlar yaptı, diğer paylaşımları beğendi ve yorumlar yazdı.

2018’de hikayelerde en çok kullanılan Giphy etiketi, Arata’nın ‘Heart Love’ etiketi oldu. Heart Eyes (Kalpli Gözler) ise hikayelerde en çok kullanılan yüz maskesi oldu. Normal gönderilere gelen yorumlarda 14 milyar yorumda kalp emojisi ❤️ kullanıldı. Disneyland Tokyo ise en fazla gülen yüz emojisi 🙂 kullanılan mekan oldu.

Her ilgi alanından insan var

Instagram sayısız ilgi alanına ve topluluğa ev sahipliği yapıyor. Bu yıl ASMR (Otonom Duyusal Meridyen Tepkisi) topluluğu en hızlı büyüyen niş topluluk oldu. Diğer popüler niş topluluklar arasında sabun kesme, slime patlatma ve makyaj öncesi tıraş olma bulunuyor.

Fortnite tabii ki diğer platformlarda olduğu gibi Instagram’da da çok hızlı büyüdü. Yılın en hızlı büyüyen hashtag’i #fortnite oldu. Kore pop müziğinin (K-pop) sosyal medyadaki popülaritesi de BTS grubunun hayranları (BTS Army) tarafından Instagram’da yansıtıldı. Yılın en büyük dans ‘challange’ı da Instagram’dan çıktı. #inmyfeelingschallenge hashtag’i ile paylaşılan videolara Will Smith gibi ünlü isimler de dahil oldu.

Son olarak, milyonlarca insan 2018’de Instagram’ı sesini duyurmak için kullandı. Bu yıl en çok kullanılan farkındalık etiketleri arasında #metoo (1,5 milyon) #timesup (597 bin), #marchforourlives (562 bin) bulunuyordu. Bu etiketler Instagram’ın insanların anlamlı hedeflerini gündeme getirmesi için önemli bir kaynak olduğunu gösterdi.

Kaynak: Instagram Blog

2018'in sonuna geldiğimiz günlerde Instagram da diğer sosyal medya siteleri gibi tüm yılın analizini yapan bir video ile birlikte yılın istatistiklerini paylaştı. Dünyanın dört bir yanından Instagram kullanıcıları, kendileri için önemli konularda paylaşımlar yaptı, diğer paylaşımları beğendi ve yorumlar yazdı. Instagram'ın yayımladığı veriler, 2018'in Fortnite, Kore pop müziği (K-pop) ve ASMR'ın dünyaya yayıldığı yıl olduğu düşüncesini doğruladı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği