“Instagram’cılar artık bu sokağa gelmesin”

Paris’in en renkli sokağı Rue Crémieux, Instagramcıların akınına uğruyor. Mahalle sakinleri ise ziyaretçilerin artık kendilerini rahat bırakmasını istiyor.

Yayın tarihi:

Haber Özeti

Tam Sürüm

Paris’in en renkli sokağı Rue Crémieux, Instagram kullanıcılarının akınına uğruyor. Herkes bu renkli sokakta bir fotoğrafı olsun istiyor ancak sokağın sakinleri durumdan şikayetçi. Sokakta evi bulunan kişiler ziyaretçilerin sokağı rahat bırakmasını istiyor.

CityLab’in haberine göre Rue Crémieux sakinler, sosyal medya kullanıcılarının fotoğraf çekmek için sokağı doldurmasından bıkmış durumda. Bir radyo programına katılan sokak sakinlerinden biri “Evimizde oturmuş yemek yiyoruz ve dışarıda birileri sürekli fotoğraf çekiyor. Rapçiler gelip iki saat boyunca klip çekiyorlar. Bekarlığa veda partisi yapan kadınlar gelip bir saat evimizin önünde bağırıyor. Bu çok yorucu.” ifadelerini kullandı.

31 binden fazla fotoğraf paylaşıldı

Sokak sakinlerinin endişeleri oldukça anlaşılır. Instagram’da #ruecremieux etiketiyle toplamda 31 binden fazla herkese açık gönderi bulunuyor. Ayrıca insanların Rue Crémieux’da yaptıkları saçmalıkları gösteren clubcremieux adında bir Instagram hesabı da bulunuyor.

Sokağın sakinleri bu pastel renklerle süslü sokağın akşamları ve hafta sonları yoğun saatlerde dışarıya kapatılmasını talep ediyor.

Kaynak: Design Taxi

Paris’in en renkli sokağı Rue Crémieux, Instagram kullanıcılarının akınına uğruyor. Herkes bu renkli sokakta bir fotoğrafı olsun istiyor ancak sokağın sakinleri durumdan şikayetçi. Sokakta evi bulunan kişiler ziyaretçilerin sokağı rahat bırakmasını istiyor. Bir radyo programına katılan sokak sakinlerinden biri “Evimizde oturmuş yemek yiyoruz ve dışarıda birileri sürekli fotoğraf çekiyor. Rapçiler gelip iki saat boyunca klip çekiyorlar. Bekarlığa veda partisi yapan kadınlar gelip bir saat evimizin önünde bağırıyor. Bu çok yorucu.” ifadelerini kullandı.Yorumunuz: