Instagram’a sesli mesaj özelliği geldi

Instagram, telsiz tarzı sesli mesajlaşma özelliğini kullanıma sundu. Sistem tıpkı Facebook Messenger ve WhatsApp'te olduğu gibi çalışıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Artık Instagram üzerinden sesli sohbet edebilmek için bir canlı sohbet başlatmak zorunda değilsiniz. Sosyal ağ yeni telsiz tarzı sesli mesajlaşma özelliğini kullanıma sundu. Eğer konuşarak iletişim kurmak istiyorsanız yapmanız gereken mikrofon butonuna basılı tutmak ve mesajınızı kaydetmek. Bu şekilde kişilere ya da gruplara mesaj göndermeniz mümkün. Sistem tıpkı Facebook’un diğer mesajlaşma uygulamaları Facebook Messenger ve WhatsApp’te olduğu gibi çalışıyor.

Yazılı bir mesaj yeterince içten gelmediğinde ya da iki elinizi de kullanamadığınız anlarda sesli mesaj hayat kurtarıcı olabilir. Yeni özellik tüm dünyada hem Android hem de iOS üzerinden kullanılabiliyor.

Facebook, Messenger’a sesli mesaj özelliğini 2013’te getirmişti. Şimdi bu özelliğin Instagram’a gelmesi, birçok kişinin ana mesajlaşma uygulaması olarak Instagram’ı kullandığının bir kanıtı olarak görülebilir. Bu yüzden insanların diğer mesajlaşma uygulamalarındaki özellikleri Instagram’dan talep etmesi şaşırtıcı değil. Ayrıca TechCrunch’ın da vurguladığı gibi, yazı diline aktarılması nispeten zor olan ya da dijital dünyada uygun şekilde temsil edilmeyen dilleri konuşan kişiler için de sesli mesajlaşma özelliği çok faydalı olabilir.

Kaynak: Engadget

Artık Instagram üzerinden sesli sohbet edebilmek için bir canlı sohbet başlatmak zorunda değilsiniz. Sosyal ağ yeni telsiz tarzı sesli mesajlaşma özelliğini kullanıma sundu. Eğer konuşarak iletişim kurmak istiyorsanız yapmanız gereken mikrofon butonuna basılı tutmak ve mesajınızı kaydetmek. Bu özelliğin Instagram'a gelmesi, birçok kişinin ana mesajlaşma uygulaması olarak Instagram'ı kullandığının bir kanıtı olarak görülebilir. Bu yüzden insanların diğer mesajlaşma uygulamalarındaki özellikleri Instagram'dan talep etmesi şaşırtıcı değil.

3 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği