Instagram’a da ‘sessize al’ butonu geliyor

Artık Instagram'da takip ettiğimiz ama gönderilerini ana sayfada görmek istemediğimiz kişileri sessize alabileceğiz.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Instagram, rakiplerine göre biraz geç kaldığı bir alana adım atıyor ve takip ettiğimiz kişilerin gönderilerini ana sayfadan engellememize izin vermeye başlıyor. Yapılan açıklamaya göre kullanıcılar artık gönderilerini görmek istemedikleri arkadaşlarını sessize alabilecek. Böylece çok sık paylaşım yapan arkadaşlarınızın gönderilerini ana sayfadan kaldırabilecek ancak hesaplarını takip etmeyi sürdürebileceksiniz. Tabii ki arkadaşınızın bu durumdan haberi olmayacak.

Sessize alınan hesaplar sizi bir gönderide etiketlerse ya da sizin bir gönderinize yorum yaparsa yine bildirim alabileceksiniz. Ama dürüst olmak gerekirse, bu özellik genellikle çok da iyi bir ilişkiye sahip olmadığınız birini gizlice yok saymanızı sağlıyor ve diğer alanlarda uyarı alıyor olmanız yakalanmanızı önlemek için güzel bir yöntem.

Diğer platformlarda yıllardır var

Facebook ve Twitter‘da takibi bırakma ya da sessize alma gibi özellikler uzun süredir bulunuyor. Instagram’da da hikayelerin ana sayfanızda görünmesini engelleme özelliği 2016’dan beri bulunuyordu. Bu özelliğin normal gönderilere de gelmesi için bu kadar uzun süre beklemek zorunda kalmamız ilginç.

Kaynak: Gizmodo

Instagram, rakiplerine göre biraz geç kaldığı bir alana adım atıyor ve takip ettiğimiz kişilerin gönderilerini ana sayfadan engellememize izin vermeye başlıyor. Böylece çok sık paylaşım yapan arkadaşlarınızın gönderilerini ana sayfadan kaldırabilecek ancak hesaplarını takip etmeyi sürdürebileceksiniz. Tabii ki arkadaşınızın bu durumdan haberi olmayacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği