Facebook’ta geveze arkadaşlarınızı susturabileceksiniz

Facebook, Eylül ayında denemeye başladığı ‘susturma’ özelliğini yakın zamanda tüm kullanıcıların hizmetine sunacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Facebook, Eylül ayında denemeye başladığı ‘susturma’ özelliğini tüm kullanıcıların hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Bu sayede arkadaşlarınızı, grupları veya sayfaları 30 gün boyunca ‘susturarak’ Haber Kaynağı’nıza düşmemelerini sağlayabilirsiniz.

Aslında bu yeni sistem şu anda var olan, kişileri arkadaş listenizden çıkarmadan veya sayfaları takip etmeyi bırakmadan Haber Kaynağı’nızda görünmelerini engelleyen ‘Takipten çık/Gizle’ özelliğine benziyor. Artık ‘takipten çık/gizle’ seçeneği yerine seçtiğiniz bir hesabı, grubu veya sayfayı bir aylığına ‘susturma’ özelliğini göreceksiniz.

Eğer siz de arkadaşlarınızın gönderilerinden rahatsız oluyor ancak onları da kırmak istemiyorsanız bu özellik sizin için çare olabilir.

Kaynak: The Verge

Facebook, Eylül ayında denemeye başladığı ‘susturma’ özelliğini tüm kullanıcıların hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Bu sayede arkadaşlarınızı, grupları veya sayfaları 30 gün boyunca ‘susturarak’ Haber Kaynağı’nıza düşmemelerini sağlayabilirsiniz. Aslında bu yeni sistem şu anda var olan, kişileri arkadaş listenizden çıkarmadan veya sayfaları takip etmeyi bırakmadan Haber Kaynağı’nızda görünmelerini engelleyen ‘Takipten çık/Gizle’ özelliğine benziyor. Artık ‘takipten çık/gizle’ seçeneği yerine seçtiğiniz bir hesabı, grubu veya sayfayı bir aylığına ‘susturma’ özelliğini göreceksiniz.Bir yanıt

  1. Başak avatarı

    Facebook’ta bunu zaten bir şekilde (arkadaş kalıp takip etmeyi bırakarak) yapabiliyorduk, asıl instagram’a gerek bu özellik.

Yorumunuz: