Instagram da içerik seçecek

Instagram önümüzdeki aylardan itibaren, uygulamaya yüklenen içerikleri tarihe göre değil önem sırasına göre listeleyeceğini açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Instagram, uygulamanın çıktığı ilk günden beri kullandığı kronolojik akışı değiştiriyor. Şimdiye kadar, Instagram’a girdiğimizde, en son ne paylaşıldıysa onu ilk sırada görüp, eski gönderilere doğru tek tek ilerliyorduk. Ancak yeni düzenlemeyle birlikte, Instagram da 2012 yılında bünyesine girdiği Facebook gibi, akışını paylaşım zamanına göre değil, içeriğin önemine göre sıralama kararı aldı.

Artık uygulamayı açtığımızda, Instagram’ın bize yakın olduğunu düşündüğü arkadaşlarımızın ya da daha önce gönderilerini sıklıkla beğendiğimiz hesapların paylaştığı fotoğraf ya da videolar ilk sırada görünecek. Kullanıcıların, ana sayfalarına düşen gönderilerin ortalama yüzde 70’ini göremediklerini ifade eden Instagram, artık önemli gönderilerin, yeni ve daha az önemli olanlar tarafından, akışta aşağıya doğru itilmesini engelleyecek.

Yakında hizmete geçiyor

Bu değişiklik, Instagram’ın  şimdiye kadar oluşturduğu, düzenli ve basit içeriğini daha karmaşık hale getireceği için kullanıcıların tepkisini çekebilir. Öte yandan, güzel içeriklere ulaşmak için bir sürü önemsiz görsel görmek zorunda kaldığını düşünen kullanıcılar için bu haber sevindirici olabilir.

Instagram, bu değişikliğin önümüzdeki aylarda uygulamaya konacağını ifade etti. Yani bu yeni düzeni savunmak ya da bundan şikayet etmek için önünüzde epeyce zaman var.

Instagram, ilk günden beri kronolojik olan içerik akışını değiştirme kararı aldı. Facebook'ta uygulanan algoritmanın bir benzerinin Instagram için uygulanması bekleniyor.

4 Yorum

  • Yani bunun da b.ku çıkacak bana göre… Haa bazıları da beğenebilir, zevk meselesi.

  • Önemden kastınız nedir? Sonuçta kişileri takip etmemizin en büyük sebebi, onların gönderilerine ilgi duymak değil midir? Yani burada tam olarak neye göre önem vereceklerini merak ediyorum.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği