Instagram yemekleri tabağınıza gelecek

Brezilyalı pazarlama şirketi Africa, Instagram'da ağzımızın suyu akarak baktığımız yemekleri, Heinz ürünlerinin reklamını yapmak için kullanmaya karar verdi

Haber Özeti

Tam Sürüm

Markalar her geçen gün Instagram’a daha fazla video yüklüyor ve her gün 200 milyon kişi Instagram Hikayelerini izliyor. Brezilyalı pazarlama şirketi Africa da, Instagram’da ağzımızın suyu akarak baktığımız yemekleri, Heinz ürünlerinin reklamını yapmak için kullanmaya karar verdi.

“Irresistable Posts” (Karşı Konulamaz Gönderiler) adlı kampanya, Facebook Creative Shop desteğiyle oluşturuldu. Konum bilgisinden faydalanan uygulama Sao Paolo’daki yerel kullanıcılar Instagram’da Hikayeler’i görüntülerken onlara reklam yapıyor. Underdog Et ve Bira restoranının hamburger paylaşımlarını görüntüleyen kullanıcılar, ekranı yukarı kaydırarak resmini gördükleri hamburgeri sipariş edebiliyor. Bu hamburger, Heinz Brezilya tarafından hazırlanan özel bir kutunun içinde, Heinz ürünleri ile birlikte müşteriye gönderiliyor. Heinz ayrıca her müşteriye, hamburgerlerinin yapım sürecini direkt mesaj yoluyla canlı olarak izleme imkanı sunuyor.

İçerik ‘tüketme’ alışkanlıkları değişiyor

Heinz Pazarlama Müdürü Isabella Rizzo “İnsanların iştahını gerçeğe dönüştürmek istedik. Karşı Konulamaz Gönderiler, insanların içerik ‘tüketme’ alışkanlıklarını değiştiriyor. Müşteriler sosyal medyadaki içerikleri Heinz ürünleriyle birlikte yiyebiliyor.” şeklinde konuştu. Kampanya sadece iki saatlik öğle yemeği süresinde gerçekleşse de sosyal medyayı gerçek dünyadan ödüllerle ilişkilendirmek, reklamcılık açısından ileri bir adım olabilir.

Geçmişte tuvaletlere yerleştirilen dokunmatik ekranlar sayesinde kullanıcıların bazı markaların temsilcileriyle sohbet ederek sipariş verebilmesini sağlayan ya da Snapchat üzerinden iş başvurusunda bulunmaya imkan veren teknolojilerle karşılaşmıştık. Bakalım reklamcılar, sosyal medyayı gerçek dünyayla başka hangi yaratıcı yöntemleri kullanarak ilişkilendirecek.

Kaynak: Springwise

Brezilyalı pazarlama şirketi Africa, Instagram'da ağzımızın suyu akarak baktığımız yemekleri, Heinz ürünlerinin reklamını yapmak için kullanmaya karar verdi. "Irresistable Posts" (Karşı Konulamaz Gönderiler) adlı kampanya ile Sao Paolo'daki yerel kullanıcılara Instagram Hikayeleri üzerinden reklam yapılıyor. Underdog Et ve Bira restoranının hamburger paylaşımlarını görüntüleyen kullanıcılar, resmini gördükleri hamburgeri sipariş edebiliyor. Bu hamburger, Heinz Brezilya tarafından hazırlanan özel bir kutunun içinde, Heinz ürünleri ile birlikte müşteriye gönderiliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği