Instagram, hikayelerinizi kaydedenleri haber verecek

Instagram, kullanıcıların merakla beklediği hikayeleri kaydedilen kullanıcılara bildirim gönderme özelliğini test ediyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Teknoloji sitesi WABetaInfo’nun haberine göre Instagram yeni bir özellik test ediyor. Instagram’ın test ettiği yeni özellik ile ‘hikayelerin’ ekran görüntüsü veya ekran kaydı alınırsa -Snapchat’te olduğu gibi– kullanıcıya bildirim gelecek.

Habere göre, hikayelerinizi kaydeden kullanıcıların adının yanında özel bir ikon göreceksiniz. Özellik aşağıda yer alan görseldeki gibi görünecek.

Instagram Snapchat’in özelliğini kopyalamış olsa da bu durum kullanıcılar açısından faydalı olabilir çünkü bu sayede kullanıcılar kendilerini ‘stalklayan’ları görebilecek.

Mashable konuyla ilgili bilgi almak için Instagram’a ulaştı. Instagram sözcülerinden biri ‘şimdilik paylaşılacak bir şey olmadığını’ belirtti. Kullanıcılara kendilerini rahatsız edecek kişileri belirlemek için bu tarz araçlar vermek sosyal medyanın zararlarını azaltabilir. Bu şekilde kullanıcılar sosyal medya platformlarında kendilerini daha rahat hissedebilir.

Kaynak: Mashable

Teknoloji sitesi WABetaInfo’nun haberine göre Instagram yeni bir özellik test ediyor. Instagram’ın test ettiği yeni özellik ile ‘hikayelerin’ ekran görüntüsü veya ekran kaydı alınırsa -Snapchat’te olduğu gibi- kullanıcıya bildirim gelecek. Habere göre, hikayelerinizi kaydeden kullanıcıların adının yanında özel bir ikon göreceksiniz.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği