Instagram çoklu fotoğraf paylaşımına başladı

Instagram bu hafta yaptığı açıklamayla, tek bir gönderide birden fazla fotoğraf ve video paylaşma özelliğini kullanıma sundu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Instagram bu hafta yaptığı açıklamayla, tek bir gönderide birden fazla fotoğraf ve video paylaşma özelliğini kullanıma sundu. Yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar artık herhangi bir deneyimlerini paylaşmak için en iyi çıkan fotoğrafı seçmek zorunda kalmayacak. Aynı etkinliğin farklı anlarından derlenmiş fotoğraf ve videolar bir arada paylaşılabilecek.

Tek seferde en fazla 10 fotoğraf ve videonun paylaşılmasına izin veren özellikle birlikte kullanıcılar artık Instagram ana sayfasını sadece yukarıdan aşağıya değil, sağa ve sola kaydırarak da kullanabilecek. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar fotoğrafları bir hikaye oluşturacak şekilde düzenleyebilecek. Instagram bu özelliğin yemek tarifi vermek için de kullanılabileceğini söylüyor.

Nasıl çalışıyor?

Birden fazla fotoğraf ya da video paylaşmak isteyen kullanıcılar ‘birden fazla seç’  butonuna tıklayarak daha önceden çektikleri fotoğraf ve videoları yan yana ekleyebilecek. Sıralamayı değiştirmek için fotoğraf ya da videoya tıklayıp sürüklemek yeterli. Ayrıca paylaşılan her şeye tek bir filtre eklemek ya da farklı farklı filtreler seçmek de mümkün.

Şimdilik grup halinde paylaşılan fotoğraflara tek bir yazı eklenebiliyor ve sadece kare şeklindeki fotoğraflar destekleniyor. Ana sayfanızda dolaşırken bir fotoğrafın kenarında üst üste duran iki kareye benzer ikonu görürseniz o fotoğrafın devamı var demektir. Her bir fotoğraf ve video ayrı ayrı beğenilebiliyor ve hepsinin kendine ait bir yorum alanı bulunuyor.

Güncelleme iOS ve Android üzerinde Instagram’ın 10.9 sürümünde kullanılabiliyor.

Kaynak: Instagram

 

Instagram bu hafta yaptığı açıklamayla, tek bir gönderide birden fazla fotoğraf ve video paylaşma özelliğini kullanıma sundu. Yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar artık herhangi bir deneyimlerini paylaşmak için en iyi çıkan fotoğrafı seçmek zorunda kalmayacak. Aynı etkinliğin farklı anlarından derlenmiş fotoğraf ve videolar bir arada paylaşılabilecek. Tek seferde en fazla 10 fotoğraf ve videonun paylaşılmasına izin veren özellik sayesinde kullanıcılar fotoğrafları bir hikaye oluşturacak şekilde düzenleyebilecek. Instagram bu özelliğin yemek tarifi vermek için de kullanılabileceğini söylüyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği