Instagram 800 milyon kullanıcıya ulaştı

Instagram, New York City'deki Advertising Week etkinliğinde yaptığı açıklamada 800 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Instagram, New York City’deki Advertising Week etkinliğinde yaptığı açıklamada 800 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Şirket, bu rakamın içindeki 500 milyon kişinin aktif kullanıcı olduğunu söyledi. Bu da, Instagram’ın kullanıcı konusunda rakibi Snap’in önünde olduğu anlamına geliyor. Snap, Ağustos ayında 173 milyon günlük aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıklamıştı.

Şirket, geçtiğimiz yıla oranla büyüme kaydettiklerini başka verilerle de açıkladı. Örneğin; Instagram’da video seyrederek geçirilen süre geçtiğimiz yıla oranla yüzde 80 daha fazla. Ayrıca geçtiğimiz yıl ile karşılaştırıldığında, şu anda Instagram’da günlük olarak üretilen video sayısı dört kat daha fazla. Instagram, uygulamaya reklam verenlerin sayısının Mart ayından bu yana iki katına çıktığını ve 2 milyona ulaştığını belirtti.

Kaynak: CNBC

Instagram, New York City'deki Advertising Week etkinliğinde yaptığı açıklamada 800 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Şirket, bu rakamın içindeki 500 milyon kişinin aktif kullanıcı olduğunu söyledi. Şirket, geçtiğimiz yıla oranla büyüme kaydettiklerini başka verilerle de örnekledi. Örneğin; Instagram'da video seyrederek geçirilen süre geçtiğimiz yıla oranla yüzde 80 daha fazla. Ayrıca geçtiğimiz yıl ile karşılaştırıldığında, şu anda Instagram'da günlük olarak üretilen video sayısı dört kat arttı.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği