İlk Raspberry Pi mağazası açıldı

Raspberry Pi Derneğinin İngiltere’de açtığı mağazada derneğin ucuz bilgisayarlarını satın almak ve ürünler hakkında görevlilerden bilgi almak mümkün.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Raspberry Pi Derneği İngiltere’nin Cambridge şehrinde bir fiziksel mağaza açtı. Artık müşteriler mağazaya gidip, yeni projeleri için farklı Raspberry Pi modellerinden birini satın alabiliyor. Raspberry Pi daima kodlamayı herkes için daha erişilebilir hale getirmek için çabalıyordu. Fiziksel mağaza da daha erişilebilir olma hedefiyle uyuşuyor. Dernek ARM tabanlı işlemcileri, bir dizi portu, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantıları olan çok ucuz bilgisayarlar üretiyordu.

Derneğin en gelişmiş modeli Raspberry Pi 3 Model B+ sadece 35 Dolar’a satılıyor. Eğer daha küçük ve daha ucuz bir şey istiyorsanız diğer modeller de ihtiyacınızı karşılayabilir. Şeylerin interneti projeniz için küçük bir bilgisayara ihtiyaç duyarsanız, Raspberry Pi 3 Model A+ da sadece 25 Dolar’a satılıyor. Daha az RAM’i var ve port sayısı daha az ama diğer Rapberry Pi’lar gibi iyi bir şekilde çalışıyor. Ayrıca düşük enerji tüketen ve 10 Dolar’dan daha ucuza satılan Raspberry Pi Zero modelleri de mevcut.

Mağazanın birçok artısı var

Aslında Raspberry Pi için mağaza açılması fikri çok fazla gündeme gelen bir fikir değildi. Ancak tanıtım videosu, mağazanın ne kadar işe yarayacağını gösteriyor. Ürün sayısı arttıkça karar vermek de zorlaşmaya başladı. Mağazaya gidip bir görevliye projelerinizden bahsetmek ve size uygun modelleri önermesini istemek işinizi çok daha kolay bir hale getirebilir.

Ayrıca dernek bu mağazayı bazı havalı örnekleri sergilemek için de kullanabilir. Mağazada Raspberry Pi Derneği’nin kupaları ve peluş oyuncakları gibi farklı ürünler de satılıyor. Kırmızı-beyaz klavye ve fare aslında havalı görünüyor.

Kaynak: TechCrunch

Raspberry Pi Derneği İngiltere’nin Cambridge şehrinde bir fiziksel mağaza açtı. Artık müşteriler mağazaya gidip, yeni projeleri için farklı Raspberry Pi modellerinden birini satın alabiliyor. Raspberry Pi daima kodlamayı herkes için daha erişilebilir hale getirmek için çabalıyordu. Fiziksel mağaza da daha erişilebilir olma hedefiyle uyuşuyor.Bir yanıt

  1. Burak avatarı
    Burak

    “Şeylerin interneti” değil. Nesnelerin interneti😅

Yorumunuz: