İlk elektrikli Harley Davidson görücüye çıkıyor

Harley Davidson, ilk elektrikli motosikleti LiveWire'ı 6 Kasım'da Milano'da gerçekleştirilecek EICMA 2018'de tanıtacağını açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Harley Davidson, ilk elektrikli motosikleti LiveWire’ı 6 Kasım’da Milano’da gerçekleştirilecek EICMA 2018’de tanıtacağını açıkladı. Modelde Harley Davidson’ın bireyselliğin ifadesi, ikonik tarzı ve performansı gibi bütün otantik özellikleri bulunuyor. Diğer modellerden tek farkı elektrikli olması. Bu model, debriyajı olmayan ilk model olarak da öne çıkıyor. Amerikan motosiklet üreticisi LiveWire ile birlikte ilk kez ‘çevir ve sür’ tarzı bir motor üretti ama bu tarzın yeni modellerde de uygulanması bekleniyor.

Elektrikli Harley Davidson’ın ilk tanıtımında ziyaretçiler üretime hazır modeli görme fırsatı bulacak. Satışlar 2019’da başlayacak. Harley Davidson, şirketin büyüme stratejisinin bir parçası olarak kendisini elektrikli motorlar alanında lider olarak konumlandırmak istiyor. 2022’den itibaren daha hafif ve hızlı elektrikli modellerin şehir içinde kullanım için satışa sunulması bekleniyor.

Kaynak: Design Boom

Harley Davidson, ilk elektrikli motosikleti LiveWire'ı 6 Kasım'da Milano'da gerçekleştirilecek EICMA 2018'de tanıtacağını açıkladı. 2019'da satışa sunulacak bu modelle birlikte Harley Davidson, elektrikli motorlar konusunda sektörde söz sahibi olmak istiyor. Şehir içinde kullanıma uygun yeni modellerin de 2022'den itibaren satışa sunulması planlanıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği