Harley Davidson’ın ilk elektrikli motosikleti Ağustos’ta yollarda olacak

Yıllarca süren dedikoduların ardından Harley Davidson sonunda LiveWire adlı elektrikli motorunu satışa sundu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Yıllarca süren dedikoduların ardından Harley Davidson sonunda LiveWire adlı elektrikli motorunu satışa sundu. Tahmin edeceğiniz gibi motor pek ucuz değil. Bu doğa dostu iki tekerli aracı ön siparişle almak size 29 bin 799 Dolar’a (163 bin Lira) mal olacak. Şimdi sipariş verirseniz ürünü Ağustos’ta teslim alabilirsiniz. Motor biraz pahalı ama Harley Davidson performans ve bağlantı özelliklerinin buna değdiğini düşünüyor.

LiveWire’ın motoru 0’dan 100’e 3,5 saniyede çıkabiliyor. Motorun fütüristik sesi de bu performansa eşlik ediyor. H-D Connect servisi, LTE bağlantısı kullanarak motorunuzun durumunu uzaktan kontrol etmenizi, servis uyarıları almanızı ve birinin motorunuzu kurcaladığından haberdar olmanızı sağlıyor. Olur da birisi motoru çalabilirse GPS üzerinden motoru takip edebiliyorsunuz.

Menzili yetersiz gelebilir

LiveWire’ı almayı düşünüyorsanız şunu da akılda bulundurmanız gerek: motor tek şarjda 175 km gidebiliyor. Bu batarya ömrü şehir içi kullanım için geçerli. Şehirlerarası yollarda daha yüksek hızda kullandığınızda motorun pil ömrü de azalacaktır. Zero Motorcycles gibi yıllardır elektrikli motor üreten şirketlerin tek şarjla 260 km gidebilen motorları olduğunu da unutmamak lazım. Harley Davidson LiveWire size güç, teknoloji ve profesyonel bir görünüm sunuyor. Parayı biraz da bunun için ödüyorsunuz.

Kaynak: Engadget

Yıllarca süren dedikoduların ardından Harley Davidson sonunda LiveWire adlı elektrikli motorunu satışa sundu. Bu doğa dostu iki tekerli aracı ön siparişle almak size 29 bin 799 Dolar'a (163 bin Lira) mal olacak. Şimdi sipariş verirseniz ürünü Ağustos'ta teslim alabilirsiniz. Motor 0'dan 100'e 3,5 saniyede çıkabiliyor ve tek şarjda 175 km mesafe kat edebiliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği