Harley Davidson’ın elektrikli scooter konsepti

Harley Davidson'ın tanıttığı elektrikli scooter, şirketin elektrikli motoru LiveWire'dan çok daha popüler bir ulaşım aracı olmaya aday.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Harley Davidson, yeni elektrikli motosikleti LiveWire’ın fiyatını açıklarken iki yeni konsept daha tanıttı: elektrikli dağ bisikleti ve elektrikli scooter. Colorado eyaletindeki Aspen kış sporları merkezinde gerçekleştirilen Winter XGames etkinliğinde tanıtılan araçlar deneyenlerden büyük ilgi gördü.

Elektrikli bisikletler sıkça üretilen ve satılan ürünlerden. Ama Harley Davidson’ın ürettiği modellerin dayanıklı görünümü ve üzerindeki Harley Davidson markası, bu aracı diğerlerinden ayırmak için yeterli olacaktır.

Scooter’lar ise çok daha etkileyiciydi. Lithium Cycles tarafından üretilen elektrikli mopedlere benzeyen araç, Harley Davidson gibi bir marka tarafından üretilmenin getirdiği avantajları iyi bir şekilde kullanmış. Aspen’deki prototipte kablolar ortada görünse de basına sunulan fotoğraflarda scooter çok daha derli toplu ve havalı duruyor.

Fiyat bakımından daha çok kişiye hitap edebilir

Harley Davidson uzun süredir sözünü ettiği elektrikli motoru LiveWire’ı bu yıl kullanıma sunacak ancak 30 bin Dolar’lık fiyat etiketi sebebiyle birçok kişi bu motoru satın almayı düşünmeyecek bile. Öte yandan yeni scooter muhtemelen çok daha uygun bir fiyata sahip olacak ve bu yüzden piyasaya sunulması çok daha fazla kişiyi heyecanlandıracak.

Farklı şekil ve boyutlarda scooterlar şehirlerin ulaşım altyapısına dahil edilmeye çalışılıyor. Harley Davidson’ın konsepti de bu rüzgarı arkasına alarak çok popüler bir ürün haline gelebilir. Tarzı hoş ve sürmesi oldukça eğlenceli. Fiyatı da makul tutulursa popüler bir ulaşım aracı olmasının önünde hiçbir engel yok gibi duruyor.

Kaynak: The Verge

Harley Davidson'ın tanıttığı elektrikli scooter, şirketin elektrikli motoru LiveWire'dan çok daha popüler bir ulaşım aracı olmaya aday. LiveWire 30 bin Dolar'lık fiyatıyla, sadece meraklılara hitap eden bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Yeni scooter ise hem Harley Davidson kalitesini ve tasarımını taşıyor hem de büyük ihtimalle çok daha düşük bir fiyata satılacak. Son dönemde şehir içi ulaşımda scooter kullanma trendindeki yükseliş de göz önünde bulundurulduğunda bu aracı gelecekte sıkça görmemiz muhtemel olabilir.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği