Ikea müşterilerini idrarından tanıyacak

Ikea, yeni başlattığı bir reklam kampanyasıyla kadın müşterilerinin sayfanın üzerine idrar örneği damlatarak (hamile olmaları durumunda) bebek beşiği fiyatlarında indirim elde etmelerini sağlıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Adweek tarafından 2017’nin ajansı olarak belirlenen İsveç merkezli Åkestam Holst, son yıllarda yaptığı Ikea çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Ajans, 2018 yılına daha önce görülmemiş bir hamleyle başlayarak kadınların idrarlarını bir dergi sayfasının üzerine damlatmalarını teşvik eden bir kampanya başlattı.

Kulağa biraz iğrenç gelse de aslında kampanyanın son derece eğlenceli bir yönü var zira hamilelik testlerine benzer bir teknoloji kullanılan sayfa sayesinde eğer hamileyseniz beşik fiyatlarında özel bir indirim elde ediyorsunuz. Geleneksel hamilelik testlerinde, eğer kişi hamileyse, testin üzerinde ikinci bir kırmızı çizgi yavaşça aktif hale gelir. Ikea’nın reklam sayfasında da, belirlenen bölgeye idrar damlatıldığında bebek beşiğinin indirimli fiyatı yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Reklam, İsveç’in en saygın kadın dergilerinden Amelia‘da yayımlandı. Mercene Labs iş birliği ile oluşturulan reklam kampanyasının işleyişi şu şekilde anlatıldı:

Reklam kampanyasını hayata geçirebilmek için birtakım teknik değişiklikler yapmak durumunda kaldık. Başlangıç olarak, hamilelik testi şeridi kullanıldı. Mercene Labs, tekniği basılı reklam sayfasına adapte etmek için mikroakışkan ve tıbbi teşhis için kullandığı yüzey aktif maddeler konusundaki tecrübesinden faydalandı. Kontrollü kılcal akışın yanı sıra materyallerin dikkatli seçimi projenin başarısı açısından hayati önem arz ediyordu. Kampanya çalışmaları esnasında gerçekleştirilen teknik gelişmeler, tıbbi teşhis anlamında da potansiyele sahip.

Kaynak: Adweek

Ikea, yeni başlattığı bir reklam kampanyasıyla kadın müşterilerinin sayfanın üzerine idrar örneği damlatarak (hamile olmaları durumunda) bebek beşiği fiyatlarında indirim elde etmelerini sağlıyor. Geleneksel hamilelik testlerinde, eğer kişi hamileyse, testin üzerinde ikinci bir kırmızı çizgi yavaşça aktif hale gelir. Ikea'nın reklam sayfasında da, belirlenen bölgeye idrar damlatıldığında bebek beşiğinin indirimli fiyatı yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Reklam, İsveç'in en saygın kadın dergilerinden Amelia'da yayımlandı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği