Ikea Hindistan’a triportörle giriş yapıyor

Hindistan'da açılan ilk IKEA mağazası nakliyat işlemlerinin yüzde 20'sinde elektrikli triportörler kullanacak. Bu oran üç yıl içinde yüzde 60'a çıkarılacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Hindistan’da açılan ilk IKEA mağazası nakliyat işlemlerinde elektrikli triportörlerden yararlanacak. Elektrikli triportörlerin, yeni mağazanın teslimat filosunun yüzde 20’sini oluşturacağı belirtiliyor. Araçların Hindistan’ın dar ve kalabalık sokaklarında rahat hareket edebilmek için tercih edildiği ifade edildi.

Elektrikli triportörler GATI-KWE ekspres dağıtım servisleri tarafından sağlanacak. Bu şirket kendi elektrikli teslimat araçlarını da halihazırda kullanıyor. The Hindu.com’a göre IKEA Hindistan Bölge Müdürü Patrik Antoni “Hindistan’daki ilk yılımızda müşteri teslimat filomuzun yüzde 20’si elektrikli araçlardan oluşacak. İkinci yılda bu oranı yüzde 40’a üçüncü yılda da yüzde 60’a çıkarmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

IKEA’nın temiz enerji çalışmaları

Elektrikli motosikletler ve tripotörler Hindistan’da her geçen gün daha popüler hale geliyor. Birçok marka yerel piyasada farklı modeller sunuyor. IKEA’nın elektrikli teslimat araçları mağazada şarj edilecek. Mağazanın çatısında 4 bin adet güneş paneli bulunacak. Buradan elde edilen elektrik aynı zamanda mağazanın içinin aydınlatılmasında da kullanılacak.

IKEA bir süredir daha sürdürülebilir ve daha yeşil enerji uygulamaları için çalışmalar yürütüyordu. Küresel olarak şirketin mağazalarının yüzde 90’ı enerjilerinin bir kısmını güneş panellerinden karşılıyor.

Kaynak: Design Boom, Electrek

Hindistan'da açılan ilk IKEA mağazası nakliyat işlemlerinde elektrikli triportörlerden yararlanacak. Elektrikli triportörlerin yeni mağazanın teslimat filosunun yüzde 20'sini oluşturacağı belirtiliyor. IKEA, mağazasının çatısına yerleştirdiği güneş panelleri ile şarj edeceği elektrikli nakliye araçlarının oranını ikinci yılda yüzde 40'a üçüncü yılda yüzde 60'a çıkarmayı hedefliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği