Huawei’nin akıllı telefon üretimini durdurduğu iddia edildi

Önümüzdeki sene dünyanın en iyi akıllı telefonu olacağını söyleyen Huawei, üretimi durdurdu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

South China Morning Post’ta yayınlanan bir habere göre Huawei, gelecek yıl dünyanın en iyi akıllı telefonu satıcısı olmayı hedeflediğini duyurduktan sonra akıllı telefon üretimini durdurdu. Habere göre duraklamanın sebebi, Apple ve Xiaomi gibi markalar için aksesuar üreten elektronik markası Foxconn.

Huawei’nin Honor markasının başkanı Zhao Ming gazetecilere ‘’Yeni gelişmelerle daha önce duyurduğumuz hedefimize ulaşıp ulaşmayacağımızı söylemek için çok erken,’’ dedi. Gazete gelişmelerle ilgili ismini vermek istemeyen birden fazla kişiyi kaynak gösterdi. Endüstri araştırma firması Gartner’den alınan verilere göre, şirketin küresel akıllı telefon satışları 2019 yılının ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemindeki% 10,5’ten % 15,7’ye yükselmişti. Huawei bir süre önce, Başkan Donald Trump’ın şirketi ticari bir kara listeye ekleme kararına yanıt olarak kendi akıllı telefon işletim sistemini ve uygulama mağazasını geliştirme çabalarının hızlandırdığını duyurmuştu.

Kaynak: Business Insider

duraklamanın sebebi, Apple ve Xiaomi gibi markalar için aksesuar üreten elektronik markası Foxconn. Huawei’nin Honor markasının başkanı Zhao Ming gazetecilere ‘’Yeni gelişmelerle daha önce duyurduğumuz hedefimize ulaşıp ulaşmayacağımızı söylemek için çok erken,’’ dedi. Huawei bir süre önce, Başkan Donald Trump'ın şirketi ticari kara listeye ekleme kararına yanıt olarak kendi akıllı telefon işletim sistemini ve uygulama mağazasını geliştirme çabalarının hızlandırdığını duyurmuştu.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği