Huawei gözünü liderliğe dikti

Huawei ABD ve Kanada ile yaşadığı sorunlara rağmen en geç önümüzdeki yıl içinde dünyanın en çok satan akıllı telefon markası olmayı hedefliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

ABD pazarında resmi kurumların yasaklarıyla mücadele eden Huawei ülkede yasal yaptırımlarla hatta cezai uygulamalarla karşı karşıya kalabilir. Ancak şirket tüm bu olumsuzluklara rağmen akıllı telefon pazarında satış hisselerini artırıyor. Hatta yıl sonunda Huawei dünyanın en çok satan akıllı telefon markası olmayı hedefliyor.

Bu hafta Pekin’de yapılan bir yeni ürün konferansında konuşan Huawei Tüketici Birimi Müdürü Richard Yu “ABD pazarı olmasa bile dünyada bir numara olabiliriz. Bence bu en erken bu yıl içinde ya da en geç önümüzdeki yıl içinde gerçekleşecek.” dedi. Şirket geçtiğimiz yılın sonunda Apple’ı geride bırakarak Samsung’un ardından dünyanın en çok satan ikinci akıllı telefon markası olmuştu.

Huawei’nin Mali İşler Müdürü Meng Wanzhou Kanada’da tutuklanmıştı ve 6 Şubat’ta mahkeme önüne çıkarılacak. Mahkemenin bu yıl boyunca devam etmesi bekleniyor. Eğer Huawei hedeflerine ulaşır ve bu yıl içinde dünyanın en çok satan akıllı telefon markası olursa, mali işler müdürü tutukluyken böyle bir başarıya ulaşılması bir hayli ilginç olacak.

Kaynak: Axios

Huawei ABD ve Kanada ile yaşadığı sorunlara rağmen en geç önümüzdeki yıl içinde dünyanın en çok satan akıllı telefon markası olmayı hedefliyor. Şirketin telefonlarının ABD yetkililerince kullanılması yasaklanmıştı. Kanada'da tutuklanan Huawei Mali İşler Müdürü Meng Wanzhou da bu yıl boyunca tutuklu olarak yargılanacak gibi duruyor. Bu süre içinde Huawei akıllı telefon satışında dünya liderliğini ele geçirirse çok ilginç bir başarıya imza atmış olacak.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği