Huawei, Gentle Monster ortaklığı ile yeni akıllı gözlüğünü tanıttı

Huawei, P30 ailesini tanıttığı etkinlikte Gentle Monster imzalı normal bir güneş gözlüğü gibi görünen yeni akıllı gözlüğünü de tanıttı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Huawei, geçtiğimiz hafta Paris’te düzenlediği ”ReWriteTheRules” isimli etkinlikle yeni P30 ailesini basın mensupları ile buluşturmuş, bununla birlikte portföyüne çok sayıda yeni aksesuarı eklediğini paylaşmıştı. Yenilenen kayışları ve triatlon modu ile Huawei Watch’lar ”Active” son adını kazandı. Yeni FreeBuds kulaklıkları ile ses teknolojileri alanında söz sahibi olabileceklerinin sinyallerini veren Huawei, son ana kadar basından gizlemeyi başardığı o ürünü Jobsvari (One more thing) bir tavırla etkinliğin sonunda tanıttı: HUAWEİ X GENTLE MONSTER EYEWEAR

gentle monster

Alıştığımız artırılmış gerçeklik üzerine kurulu sofistike akıllı gözlükler yerine, şık ve kullanımı kolay bir ürün tanıtan Huawei, kimi çevreler tarafından yeni ürününe fazla bir fonksiyon katmadığına dair eleştiriler alsa da, estetik kaygılara doğru yanıt verebilmeyi amaçladını belli etti. Öyle ki Güney Koreli gözlük markası Gentle Monster etiketi ve tasarım çizgisi ile raflardaki yerini alacak akıllı gözlük, iki ana işleve, telefon yanıtlama ve kişisel asistan fonksiyonlarına odaklanıyor. Gözlük saplarına konumlandırılan mikrofonu ve yarı izole hoparlörü üzerinden görüşme kapabildiğiniz gözlükte gelen aramaları karşılamak ve sonlandırmak için yapmanız gereken sadece gözlük saplarına dokunmak. Şarj konusunda da deneyimden ödün vermeyen Huawei, tasarladığı suya ve toza karşı dayanıklı 2200 mAh bataryalı klasik gözlük kutusu ile yeni nesil kulaklıkları andıran bir kullanıcı deneyimi yaratıyor.

HUAWEİ X GENTLE MONSTER EYEWEAR gibi uzun bir isimle tanıtılan ürünü, sadece güneş gözlüğü olarak değil, numaralı camlarla günlük kullanımınız için tercih edebileceğinizi de iletmekte fayda var. Bakalım Huawei, bu ürünü ile beklenen ivmeyi elde edemeyen akıllı gözlük segmentine hareket getirebilecek mi?

Kaynak: The Verge

Huawei, geçen hafta Paris'te gerçekleştirmiş olduğu ''ReWriteTheRules'' isimli etkinliği ile sadece P30 ailesini değil, çok sayıda aksesuarı da ürün portföyüne ekledi. Bunlardan biri ve en çok merak uyandıranı ise hiç şüphesi HUAWEİ X GENTLE MONSTER EYEWEAR oldu. İsim, fiyat ve ek özellikler konusunda çok sayıda açıklamaya gebe akıllı gözlüğün şıklıktan ödün vermeyen bir yaklaşım ile geliştirildiği belirtildi. Yeni akıllı gözlüğün iki temel fonksiyonunun arama karşılama ve akıllı asistan olduğu lansman kapsamında basın mensupları ile paylaşıldı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği