HTC çalışanlarının yüzde 25’ini işten çıkarma kararı aldı

HTC işten çıkarmalara devam ediyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Sorunlarla mücadele eden HTC için işler iyi gitmiyor. Geçtiğimiz yıl yaptığı anlaşma ile 1.1 milyar Dolar karşılığında 2 bin mühendisini Google’a gönderen HTC, bu sefer harcamalarını azaltmak amacıyla tüm iş gücünün neredeyse çeyreğine denk gelen bin 500 çalışanı işten çıkarma kararı aldı. Reuters’da yayınlanan habere göre, şirket bu işten çıkarma ile kaynaklarını daha etkili kullanmayı planladıklarını söylüyor:

“Bu plan bize ileriye dönük daha etkili ve esnek bir kaynak yönetimi yapmamızı sağlayacak.”

Bu işten çıkarma kararı HTC’nin tekrardan kötü geçen mali çeyrek raporunun ardından geldi. HTC, 2017’nin olumsuz dördüncü çeyreğinden sonra Mayıs ayında yayınlanan ilk çeyrek raporunda, gelirlerin bir önceki yıla göre yüzde 40 oranında düştüğünü ve 170 milyon Dolar zarar ettiğini açıklamıştı.

İşten çıkarmaların Ekim ayından önce tamamlanacağı ve şirketin akıllı telefon ve Vive sanal gerçeklik departmanlarını merkezileştireceği belirtiliyor.

Kaynak: TechCrunch

Sorunlarla mücadele eden HTC için işler iyi gitmiyor.

Geçtiğimiz yıl yaptığı anlaşma ile 1.1 milyar Dolar karşılığında 2 bin mühendisini Google’a gönderen HTC, harcamalarını azaltmak amacıyla tüm iş gücünün neredeyse çeyreğine denk gelen bin 500 çalışanı işten çıkarma kararı aldı. Reuters’da yayınlanan habere göre, şirket bu işten çıkarma ile kaynaklarını daha etkili kullanmayı planladıklarını söylüyor.Yorumunuz: