HTC blok zinciri tabanlı Exodus’un ikinci sürümünü geliştiriyor

HTC geçtiğimiz yılın sonunda satışa sunduğu blok zinciri tabanlı Exodus 1 modeli telefonunun ikinci sürümünü bu yılın ikinci yarısında geliştirecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi HTC 2019’un ikinci yarısında, blok zinciri tabanlı telefonu Exodus 1’in ikinci nesil versiyonunu geliştirmeyi planladığını açıkladı. HTC Merkezsizleştirme Baş Müdürü Phil Chen’e göre şirket ayrıca merkezsizleştirilmiş uygulamaları mevcut dijital değer yönetiminden, tarayıcı ve mesajlaşma uygulamaları gibi diğer alanlarda da geliştirmeyi planlıyor. Chen, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde satışa sunulan Exodus 1’in şimdiye kadar şirketin beklentilerini karşıladığını söylüyor. Ama satışlarla ilgili herhangi bir rakam açıklanmadı.

HTC geçtiğimiz yıl odağını blok zincirine çevirdiğini duyurduğunda birçok kişi şirketin kendisini azalan satışlardan kurtarmak için heyecan yaratan bu teknolojiye yöneldiğini düşünmüştü. Temmuz ayında şirket Tayvan’daki imalat merkezindeki 1500 kişiyi işten çıkarmayı planlıyor. Bu ayın başında TechCrunch akıllı telefon üreticisinin 50 milyon Dolar değerinde, blok zinciri odaklı bir risk sermayesi fonu olan Proof of Capital’ı yönettiğini yazmıştı. Bu fon HTC’nin Exodus için servisler ve ürünler geliştirecek olan şirketlerle birlikte çalışmasını sağlayacak.

Kaynak: TechNode

Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi HTC 2019'un ikinci yarısında, blok zinciri tabanlı telefonu Exodus 1'in ikinci nesil versiyonunu geliştirmeyi planladığını açıkladı. HTC Merkezsizleştirme Baş Müdürü Phil Chen'e göre şirket ayrıca merkezsizleştirilmiş uygulamaları mevcut dijital değer yönetiminden, tarayıcı ve mesajlaşma uygulamaları gibi diğer alanlarda da geliştirmeyi planlıyor. Satışlarını artırmakta sorun yaşayan HTC geçtiğimiz yıl blok zincirine odaklanacağını açıklamıştı. Şirket bu çalışmalar için 50 milyon Dolar'lık bir risk sermayesi fonunu yönetiyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği