Hoverboard’la Manş Denizi’ni geçme denemesi tekrarlanacak

Geçen hafta hoverboard üzerinde Manş Denizi'ni geçmeye çalışıp başarısız olan Franky Zapata, şansını bir kez daha deneyecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Hoverboard’un mucidi Franky Zapata’nın Britanya ile Fransa arasında gerçekleştirilen ilk uçak seferinin 110. yıl dönümü şerefine Manş Denizi’ni hoverboard ile geçeceğini yazmıştık. Yaptığı deneme sırasında başarısız olan Zapata, şansını bir kez daha deneyecek. Zapata’nın rotasında bir değişiklik yok. Yine Fransa’daki Sangatte’den İngiltere’deki St. Margaret Körfezi’ne 20 dakikada geçmeye çalışacak.

Yakıt platformu farklı olacak

Rota aynı olmasına rağmen, Zapata’nın yakıt alma istasyonu geçen seferkinden farklı olacak. Hoverboard’un yakıtı tek seferde yaklaşık 10 dakika uçmaya izin verdiği için Zapata’nın 20 dakikalık yolculuğun yarısında durup yeniden yakıt alması gerekmişti. Manş Denizi geçişi denemesinde yakıt platformunu birkaç santimetre kaçırınca denize düşmüştü. Bu kez yakıt alma işi için geniş bir tekne kullanılacak. Eğer bu kez başarılı olursa, Franky Zapata hoverboard ile Manş Denizi’ni geçen ilk insan olma unvanını kazanacak. 2016 yılında hoverboard ile 2 bin 252 metre uçarak hoverboard uçuşu rekoru kırmıştı.

Kaynak: The Verge

Gökyüzü kaykayı hoverboard'un mucidi Franky Zapata, Britanya ile Fransa arasında gerçekleştirilen ilk uçak seferinin 110. yıl dönümü şerefine Manş Denizi’ni hoverboard ile geçmeye çalışıp başarısız olmuştu. Zapata, önceki denemesinde kullandığı rotada bir kez daha şansını deneyecek. Rota aynı olmasına rağmen, Zapata'nın yakıt alma istasyonu geçen seferkinden farklı olacak. Hoverboard'un yakıtı tek seferde yaklaşık 10 dakika uçmaya izin verdiği için Zapata'nın 20 dakikalık yolculuğun yarısında durup yeniden yakıt alması gerekmişti. Manş Denizi geçişi denemesinde yakıt platformunu birkaç santimetre kaçırınca denize düşmüştü. Bu kez yakıt alma işi için geniş bir tekne kullanılacak. Zapata, ikinci denemesini Pazar günü gerçekleştirecek.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği